У бібліотеці реалізовано проект «Польська полиця в Україні»

Комунальний заклад “Бершадська бібліотека став учасником проекту «Польська полиця в Україні», який реалізується державною установою «Український інститут книги» спільно з Інститутом книги у Польщі та за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

У межах проєкту “Польська полиця в Україні” Комунальний заклад “Бершадська бібліотека” отримав безкоштовно комплект із 20 нових книжок для створення книжкової полиці польської літератури у бібліотеці. Отримані книги – це добірка перекладів українською мовою польської класичної та сучасної літератури для дорослих та молодших читачів. Книжки польських авторів видані українською мовою видавцями України на кошти гранту, наданого їм Інститутом книги в Польщі.

Проект спрямований на створення доступу до польської літератури в публічних українських бібліотеках. Місією Інституту книги, серед іншого, є популяризація польської літератури у світі. Проект “Польська полиця” має особливе значення в цій справі, оскільки польська книга має можливість успішно потрапити до читачів за допомогою бібліотек  місцевих громадах. Крім того важливо, щоб література також потрапила до польської меншини та людей з польським корінням, а також тих, хто вивчає нашу мову або іншим чином шукають контакту з польською культурою.

Започаткована ініціатива – хороша нагода для українських читачів дізнатися більше про культуру та літератури Польщі, країни, яка прихистила сотні тисяч українців і протягом року створить сотні українських поличок в бібліотеках, а також переклала низку українських авторів польською мовою.

Добірка дитячих та підліткових видань, класична література, поезія, новинки книжкового ринку Польщі в перекладі українською, представлені на «Польській полиці» ознайомить читачів із польською літературою, поширить знання про Польщу, її культуру та історію. Запрошуємо до бібліотеки для детального ознайомлення з отриманими новими виданнями.