У КЗ «Бершадська бібліотека» презентується панорама «Воз’єднались в ті далекі роки наші предки навіки»

Бібліотекарі КЗ «Бершадська бібліотека» презентували патріотичну панораму «Воз’єднались в ті далекі роки наші предки навіки», з нагоди 105-ї річниці  Дня Соборності України

Експозиція розкриває основні етапи боротьби українців за збереження соборності, самостійності та незалежності своєї держави. Представлені книги вміщують документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу подію в історії України, діяльність Української Центральної Ради та біографії її діячів.

22 січня 1919 року Об’єднання Української народної республіки та Західно-Української народної республіки було скріплене «Актом Злуки». До цього були переговори представників республік і укладення попереднього договору про наміри.

У листопаді 1918 року делегація ЗУНР прибула в Київ до гетьмана Скоропадського в надії отримати допомогу в боротьбі з поляками. Однак до того часу місто було вже оточене військами Директорії УНР, тому представники Західно-Української народної республіки попрямували у Фастів на зустріч з членами Директорії. 1 грудня 1918 року Л. Цегельський, Д. Левицький (від ЗУНР), В. Винниченко, С. Петлюра, А. Андрієвський, Ф. Швець та А. Макаренко (від УНР) на залізничній станції Фастова підписали попередній договір про намір об’єднання двох держав.

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений «Акт Злуки».

День Соборності України – це державне свято, яке з’явилося в 1919 році, в день проголошення Акту возз’єднання Української народної республіки та Західно-Української народної республіки. Це свято – надзвичайно важливе для українців. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців.  Саме у соборності, тобто у єдності, сила українців і їх непереможність, сила нашої держави! У той час, коли в країні триває війна, ідея соборності набуває ще більшої ваги і стає об’єднуючою для українців з Полтавщини, Волині, Києва, західних регіонів нашої країни.

Запрошуємо відвідувачів для ознайомлення з виставкою в КЗ «Бершадська бібліотека».