У місті Вінниця  відбувся просвітницький семінар «Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле»

Нещодавно Українським інститутом національної пам’яті, Національним меморіальним комплексом  Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, комунальним закладом «Музей Вінниці», Вінницький обласний краєзнавчий музей для музейників, бібліотекарів та освітян області було організовано та проведено просвітницький семінар «Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле».

Від Бершадської територіальної громади на семінарі були присутні: методист Комунального закладу «Бершадська бібліотека» Катерина Нагірняк та зберігач фондів Комунального закладу «Бершадський краєзнавчий музей» Оксана Притула.

Метою семінару стало висвітлення героїчної боротьби Українського народу за утвердження суверенітету власної держави, ідеалів свободи, соборності; подолання російської імперської та комуністичної історичної спадщини; популяризація та переосмислення історії України; музеєфікація сучасної російсько-української війни; вшанування борців за незалежність України.

Координувала організацію та проведення семінару завідувачка сектору методичної роботи Управління наукового забезпечення УІНП Ганна Байкєніч. Заходи в межах семінару також провела  начальниця Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах УІНП Олена Охрімчук.

Робота була організована у вигляді тематичних блоків. У першому розглядалися такі теми як: історія державотворення та боротьби за незалежність у XX–XXI століттях: регіональні особливості та змісти; національна пам’ять: чому це важливо для освітнього та виховного простору; реекспозиція й оновлення музеїв відповідно до викликів часу: з чого починати та як втілити; музеєфікація сучасної російсько-української війни; проєкти Українського інституту національної пам’яті для музейників, бібліотекарів, освітян та  переосмислення минулого та подолання російської історичної пропаганди як важливі складові інформаційної безпеки та зміцнення української  державності.

Другий блок роботи включав   кураторську презентацію виставки «Рашизм – це …», яку провів Олексій Серветнік представник Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті регіонах УІНП та екскурсію виставкоб «Європейська площа: простір (не) пам’яті», яку представив Сергій Гула заступник директора з наукової роботи КЗ «Музей Вінниці»

На завершення просвітницького семінару усі учасники даного заходу мали можливість здійснити оглядовий візит до Меморіалу борців з нацизмом та Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму.

Ми щиро вдячні всім, хто долучився до організації та проведення цього семінару, всім науковцям та учасникам, які приїхали з різних частин України в такий непростий час. Та найперше ми дякуємо нашим ЗСУ за те, що ми маємо змогу робити і відвідувати такі заходи. За кожен новий день на нашому інформаційному фронті ми завдячуємо тим, хто стоїть на бойовому фронті, на захисті нашої землі, нашої історії, яка пишеться іменами сьогоднішніх героїв у тисячолітньому літописі української державності.