У  міському сквері відбулося засідання клубу «Мова – ДНК нації»   

             

  Бібліотекар  читального залу Комунального закладу «Бершадська бібліотека» Людмила Печенога  провела засідання клубу «Мова – ДНК нації»  «Відчуй смак української мови!..»,  на яке завітали  слухачі Університету третього віку.  

       Половина нашого суспільства – це жінки. Тож українська жінка має право на те, щоб її помічали, зважали на її думку, радилися з нею, дослухалися, відзначали зусилля та успіхи. На мовному рівні цю функцію значною мірою виконують фемінітиви.

       Що таке фемінітиви? Чому вони є в українській мові? І чи є вони в інших мовах? Як фемінітиви впливають на соціальні процеси? Ці питання розглядали на засіданні клубу.

       Для частини українців тривалий час у пріоритеті була російська мова. Сумно, але це слід визнати. А для російської мови фемінітиви якраз не характерні — структура наших мов суттєво відрізняється. Але ми в силах повернути нашій мові те, що витіснялося, винищувалося й було забуте. Тож підкреслюймо нашу ідентичність, борімося за неї. Не відмовляймо в задоволенні послуговуватися всім спектром багатства й різноманіття української мови, включно з фемінітивами: «фахівчиня», «адміністраторка», «музикознавця», «аналітикиня», «мисткиня», «адміралома».

 Фемінітиви – це красиво!

        Тож долучайтеся до вивчення  рідної мови разом з нами.  Говоріть вільно, впевнено та вишукано!