У новому бібліотечному етнофотопроекті – романівське весілля

  

    Бібліотечні заклади Бершадської міської територіальної громади розпочинають загальнобібліотечний онлайн-проект «Світлописи минулих літ», ініційований КЗ «Бершадська бібліотека». Старі пожовтілі світлописи затаїли пам’ять про події сторічної давнини. В них  життєва стійкість, світогляд,  мудрість, українська автентичність і вічно жива душа нашої нації.

 Стара світлина   передає не лише картинку, тут емоції радості і тривоги, тут голос  наших земляків, їх  мрії і надії, тут історія родин, поколінь, колективів і подій.  Витягаючи тремтячими руками дорогоцінні знімки з потертих альбомів, із запилених горищ і скринь,  наші  бувалі мудрі земляки згадували щасливі миті  та   з хвилюванням починали розповідь…

   Новий бібліотечний онлайн-проект  «Світлописи минулих літ», буде цікавим не лише  нащадкам  людей, зображених на світлинах, але і молодшому поколінню. Тут наша культура, побут, одяг, посуд, традиції, звичаї, пісні,   у них спогад про село в краю бершадськім, про Україну, про людей, що живуть на чорно-білих знімках.

    Цінність старих світлин у тому, що їх мало і кожна унікальна, адже у ті часи  за все своє життя людина могла мати лиш декілька фото.  Створення давніх світлин було доволі складним, тривалим і вартісним процесом. До такої своєрідної фотосесії готувалися дуже старанно, одягаючи найкращий одяг та прикраси.  Часто робилися спільні велелюдні світлини, бо ж  плівка була обмежена в кадрах. Фотографія була дорогим задоволенням, тому при її створенні намагалися врахувати все – зовнішній вигляд, поставу, настрій  та залучити всіх близьких родичів.

     Відкриває бібліотечний онлайн-проект «Світлописи минулих літ» завідувачка Михайлівською сільською бібліотекою Галина Гончаренко. Галина Василівна зібрала багато світлин, на яких зображено   родинне свято – романівське весілля.  Автентичне, насичене різними обрядами, піснями, звичаями,  весілля у Михайлівці і Романівці описали наші славетні земляки Ганна Годованець та Родіон Скалецький.  Старовинну весільну обрядову пісню співає жителька с. Романівка Дейнега Зіна Іванівна.

     Запрошуємо  переглянути відеоролик та відчути атмосферу  старовинного українського весілля. Просили мати, батько і ми просимо вас на романівське весілля.