Бершадська публічна бібліотека розпочинає загальнобібліотечний проект «Візерунки», його мета відшукати майстрів народного мистецтва та розповісти про їх творчість. Зокрема: вишивальники, різьбярі, художники, кулінари, гончарі, декоратори та ін. Бібліотекарі шукатимуть і презентуватимуть місцевих талановитих людей, чия творчість має яскраво виражений національний характер і становить матеріальну та духовну культуру. Адже все, що створене народом і поширене між ним, відображає його смаки та інтереси.
Головна мета це відродження національної ідентичності українців, виховання гордості за свою націю. Адже як стверджує літературознавець Богдан Тихолоз: «Національна ідентичність – це те, що формується у минулому, те, що кується у сучасному, і те, що веде нас у майбутнє»
Старт загальнобібліотечному проекту дає завідувачка Яланецької філії Бершадської публічної бібліотеки Катерина Бабій, яка знайомить із талантом та неймовірними візерунками творчості Оксани Вудвуд. У бібліотеці відбулася зустріч користувачів із майстринею, яка провела цікавий майстер-клас для бажаючих творити красу. Творчість завжди займала важливе місце у житті людини, а особливо якщо бажання щось зробити збігається з необхідністю. Оксану Петрівну Вудвуд впевнено можна зарахувати до когорти народних умільців, які наділені талантом виготовляти речі дивовижної краси.
Вона – учитель трудового навчання у Яланецькій ЗОШ. Народилася Оксана Петрівна 12 червня 1980 року, після закінчення школи без вагань вирішила стати учителем. Закінчила Балтське педагогічне училище та Уманський державний педагогічний університет.
Професійним кредом Оксани Петрівни є слова, К. Ушинського «Постійно винаходити, шукати щось нове, пробувати, удосконалювати і вдосконалюватися – ось єдиний курс вчительського життя».
Вишивка – одна з найдавніших видів рукоділля, яким захоплюється майстриня Оксана Вудвуд, і який вимагає– терпіння, терпіння і терпіння. Вишивання – найулюбленіше заняття майстрині, бо справа в процесі творення, коли на твоїх очах відбувається народження краси, і в почутті задоволення і радості, що приходить із закінченням складної роботи. Вишивка – це той вид рукоділля, що створюється на багато років, радуючи себе та оточуючих. Вишиті сорочки , які вишила рукодільниця усій свої родині, наділенісимволами здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, національної гордості, порядності, чесності, любові, святковості. Це – матусин оберіг. Оксана Петрівна зазначає : «Якщо людина хоче вишивати – у неї знайдуться і голка, і нитка, і час, і відтінки зуміє підібрати». Ії вишиванки говорять самі за себе, а усі члени родини дуже люблять носити одяг з елементами ручної вишивки.
Вишивка- вид рукоділля, що відтворює душу і характер майстрині, бо у вишивку вона вкладає свої почуття та мрії, щоб принести радість собі та людям. Вишивання – найкращі ліки від депресії та поганого настрою!
Ще один напрямок творчої роботи майстрині це – джутова творчість. Предмети, виконані з джутового шнура, гармонійно вписуються в інтер’єр, додають тепло і затишок, а також можуть стати гарним подарунком. Зацікавила ця техніка Оксану Петрівну своєю незвичністю і, в той же час, простотою. Вона дає великі можливості для виготовлення найрізноманітніших виробів. Чудовий екологічно чистий матеріал для творчості, який можна купити в будь-якому господарському магазині. Джутовий шпагат можна використовувати не тільки як супутній матеріал – основу, але і як основний і єдиний для створення навіть об’ємних речей. Він пластичний, прекрасно піддається деформації і тримає форму. А вироби з нього достатньо довговічні. Така творчість розвиває фантазію, дрібну моторику, посидючість та терплячість.
Джут – ідеальний матеріал для декорування. Витративши зовсім небагато часу, можна перетворити звичайні банки на стильну тару для зберігання дрібниць
Оксана Петрівна, як учитель трудового навчання переконана – кожна дитина має свій талант. Кожен має свою іскринку. Дуже важливо помітити той паросток, не дати загинути, зів’янути. Під час проведення уроків вона намагається розвивати в учнів творчі здібності по різних темах, старається зацікавити дітей новим матеріалом. Учні з задоволенням працюють з новими техніками виготовлення виробів та завжди чекають від неї несподіванок та сюрпризів. Для нашої майстрині – чарівниці – праця – джерело творчості і щастя.
Бершадська публічна бібліотека запрошує переглянути відеопрезентацію проекту «Візерунки» та поринути у чарівний світ краси, створеної майстринею Оксаною Вудвуд.