Ціна чужої війни: історичний ракурс

      Сьогодні, 15 лютого в Україні відзначається  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Війна в Афганістані  – болюча сторінка в історії нашого народу.  Через  політику тодішнього радянського керівництва, зовсім юних хлопців, без належної військової підготовки,  відправляли воювати до далекої азійської країни. Вони  не обирали свою долю, а змушені були  йти за наказом  та воювати в тяжких гірських умовах.

      В читальному залі КЗ «Бершадська бібліотека» презентовано  книжкову виставку «Ціна чужої війни» . Бібліотекар з інформатизації Наталія Лева розповіла про тогочасні трагічні події чужої для нас війни.   Через пекло цього конфлікту пройшли понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Радянської армії з України. З них 2378 загинули або зникли безвісти. 8 тисяч були поранені, а 4687 повернулися додому з інвалідністю. За роки війни в Афганістані 11 українців були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 40537 були нагороджені орденами і медалями. Ті ж, хто не повернувся – навіки залишаться в людській пам’яті.

    Історія чужої війни написана кров’ю наших солдат і сльозами вдів та матерів. Кожен, хто служив в Афганістані, виніс з тієї війни свої спогади, свій біль і життєвий досвід. І тому, щорічно, напередодні цієї дати, ми віддаємо данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок.