Щирий патріот, капітан Юрій Барашенко віддав життя за Україну

03 серпня 2016 року обірвалося життя нашого земляка,  учасника бойових  дій на Сході України, капітана Юрія Петровича Барашенка.

   Народився Юрій Петрович Барашенко 2 травня 1966 року в селі Шумилово Бершадського району. Закінчив Красносільську середню школу. Проходив військову службу в лавах Повітряно-десантних військ Збройних Сил СРСР. Служив у Групі радянських військ у Німеччині. Здійснив 57 стрибків з парашутом.

   Після демобілізації вступив до Вінницького державного педагогічного. Займався парашутним спортом, грав у хокей на траві, виступав у чемпіонаті країни. Працював тренером дитячо-юнацької спортивної школи у місті Бершадь, вчителем фізичної культури та військової підготовки загальноосвітньої школи села Красносілка. Виступав за футбольну команду «Цукровик Красносілка». Був чемпіоном та призером районних, обласних, республіканських змагань з футболу та легкої атлетики. Для своїх учнів він був не лише вчителем, а другом і наставником.

  22 квітня 2015 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив у 9-му окремому мотопіхотному батальйоні 59-ї окремої мотопіхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. Деякий час ніс службу на адміністративному кордоні з окупованою російськими військами Автономною Республікою Крим.

  Із вересня 2015 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Позивний «Петрович». Ніс службу у районі міста Попасна Луганської області. Служив у 59-у мотопіхотному батальоні, командиром роти. Мобілізували  у званні  старшого лейтенанта. За рік служби підвищили до капітана. Серед відзнак: орден “За вірність народу України”, дві медалі: “Захисникам Вітчизни” та “За оборону рідної держави”, листи-подяки.

  3 серпня 2016 року капітан Барашенко на позиції батальйону був важко поранений у голову. Тяжкопораненого офіцера доправили до лікарні у місто Попасна Луганської області, де він помер того ж дня. Шлях боротьби за встановлення істинних причин смерті капітана Юрія Барашенка був тривалим і нелегким. Спільними зусиллями  вдалося довести, що військовослужбовець загинув при захисті Батьківщини.  Його жит­тя обір­ва­лось за нас, за Ук­ра­їну… Гос­подь за­би­рає кра­щих.

Командир роти Юрій Барашенко загинув у боротьбі за цілісність і незалежність України, як щирий патріот та справжній герой.  Юрій Барашенко  був відважним воїном, незрадливим другом, патріотично налаштованим українцем, справжньою, щирою людиною  і неординарною особистістю. Він був офі­це­ром, який знає, що та­ке честь, обов’язок та від­по­ві­даль­ність.

   Капітан Ю.П. Барашенко   на­зав­жди за­ли­шить­ся в на­шій пам’яті справ­жнім офі­це­ром, доб­рим ко­ман­ди­ром для під­леглих і то­ва­ри­шем для дру­зів, лю­ди­ною, яка дос­той­но жи­ла та від­важно віддала своє життя за рідну землю, як приклад патріотизму, незламності духу, добра, самопожертви та безмежної любові до України.

Вшануймо світлу пам’ять про земляка Юрія Барашенка, який загинув за Україну, за наше мирне щасливе життя.

Герої не вмирають!