Ювілей поетеси і журналістки Ніни Натолочної – Ткаченко

   КЗ «Бершадська бібліотека» запрошує ознайомитись виставкою- ювілей «Ніна Натолочна-Ткаченко – чарівниця слова» , яка презентується з  нагоди 70-річного ювілею нашої землячки, поетеси Ніни Яківни Натолочної – Ткаченко.

 Народилася Ніна Яківна 3 грудня 1953 року в селі Лісничому Бершадського району на Вінниччині в селянській родині. Саме мальовнича та живописна природа надихала юну поетесу до написання перших віршів, які було надруковано у районній газеті, ще коли дівчина навчалася у шостому класі.

   По закінченню восьмирічки Ніна вже відчула справжній смак художнього слова. Середню освіту здобувала у Бершадській середній школі  № 1. У 1971-му успішно склала вступні екзамени до Київського державного університету ім. Тараса Шевченка на факультет журналістики. У студентській аудиторії з’явилась не тільки з окремими газетними публікаціями, а й з рукописом  поетичної збірки «Душа висвічує зорі». Після навчання у  виші,  уже дипломовану журналістку направляють на роботу до міста Прилуки, що на Чернігівщині, куди вона їде разом з чоловіком-однокурсником Миколою Ткаченком (родом з Полтавщини) та маленькою донечкою Олесею. Тут, на берегах Удаю, народиться ще одна донька, а невдовзі й нові книги: «Пізнє причастя», «На околицях літа», «Освідчення синього вітру», «Спалах», «Космея», спільна з чоловіком і донькою “Сонце сходить для тебе”. Книга спогадів сучасників про чоловіка – «З вереснем віч-навіч» – була присвячена його пам’яті.

В 1976 році Ніна Ткаченко очолює редакцію Прилуцького міського та районного радіомовлення. З того часу незмінно очолює редакцію. Працювала позаштатним кореспондентом газети «Деснянська правда».

У 2000 році Ніна Яківна прийнята до Національної спілки письменників України. Вона – лауреат обласної журналістської премії імені Василя Блакитного та лауреат літературно-мистецьких премій імені Любові Забашти, Михайла Коцюбинського, Леоніда Глібова. Член Національної спілки письменників України (з 2000). Членами цієї творчої організації стали також чоловік Микола Ткаченко (Чорновус) – на жаль, уже покійний – і молодша донька Олеся Білоцвіт. Ніна Яківна відома не тільки як журналіст, поет, публіцист. Її вірші – емоційні, образні, проникливі і одночасно філософські, вони здатні лікувати, загоювати рани, наснажувати та пробуджувати свідомість.

Зичимо нашій землячці міцного здоров’я, довгих років життя, творчих успіхів і нових літературних шедеврів. Нехай життя подарує побільше радісних, яскравих і позитивних моментів.