25 червня 2023 року під час благодійного мистецького заходу «Ти у наших серцях, Україно» відбувся фінал бібліотечного проекту Бершадської міської територіальної громади «Скарби бабусиної скрині». Етнопроект «Скарби з бабусиної скрині», зініціювала завідувачка Яланецькою сільською бібліотекою Катерина Бабій, а організували його працівники КЗ «Бершадська бібліотека». Протягом трьох місяців бібліотекарі презентували скарби з кожного населеного пункту громади, у бібліотеках проводились сучасні цікаві активності , на яких присутні дізнавалися багато цікавого та загадкового про речі, які зберігалися у скринях.
Формат проекту вимагав : проведення бібліотечних краєзнавчих розвідок, проведення етнозаходів у бібліотеках, підготовка онлайн-презентацій скарбів, а фіналом стали представлені виставки і презентації «Скарбів бабусиної скрині» із кожного села та міста.
Наша громада багата на домоткані і вишиті рушники, які представили Устя та Велика Киріївка. Михайлівка та Романівка акцентували увагу на сувої домотканого конопляного полотна. Святкові жіночі і чоловічі сорочки презентували Яланець, Баланівка, Лугова. Посаг нареченої, автентичне вбрання нареченої, жіночі прикраси, весільні і українські віночки показали Пятківка, Бирлівка, Сумівка, Бершадь, Лісниче, Вовчок. Кошаринці показали використання у народних обрядах кожуха, Поташня, Крушинівка і Красносілка – плахту та жіночу спідницю, а Війтівка та Осіївка українську хустку . Старовинні священні книги , яким більше 200 років представили із с. Кидрасівка, Флорине презентували старі ікони, домоткані хідники презентувала Голдашівка, Шумилів зачарував скринею, як витвором мистецтва та справжньою колекцією вишитих виробів, а Мала Киріївка «пригощала» присутніх варениками із старовинної макітри.
Важливо зазначили, що другий рік поспіль, завдяки організаційній підтримці відділу культури, молоді, туризму та охорони культурної спадщини Бершадської міської ради, до бібліотечних етнопроектів доєднуються клубні та музейні працівники громади. Спільна праця працівників культури створює цікаві заходи, неймовірні презентації та чудовий результат.
Перегорнуто ще одну сторінку проектної бібліотечної діяльності. Відкрито 22 найдзвичайних, загадкових, старовинних скрині. Кожна з яких – справжній народний скарб, де зберігається найдорожче, найрідніше, найважливіше. Минають часи, тепер скриня в оселі рідкісна річ, але в кожній родині десь у найпотаємнішому місці зберігаються прадавні бабусині скарби. Все це– наша історія, побут українців, наші традиції, обряди, звичаї, які вирізняють нас серед рівних націй і підтверджують нашу етнічність та національну ідентичність.