Інтелектуальний драйв  «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий народ»

З нагоди вшанування  Дня слов’янської писемності та культури, з метою виховання в учнів  почуття   патріотизму, пошани до своєї історії, культури та мови , бібліотекарі Алла Іванчишина та Ольга Дашківська провели в Бершадському ліцеї ім. Анатолія Матвієнка інтелектуальний драйв  «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий народ».

Бібліотекарі розповілі учням історію свята, походження писемності та істо рії життя засновників свята Кирила та Мефодія . Також здобувачі освіти дізнались про витоки нашої мови, писемності та культури, про те, як з’явилися перші літери. Під час заходу проведена мовознавча вікторина та цікаві конкурси.

Учасники заходу змогли зайвий раз переконатися у тому, що українська мова мелодійна, як пісня солов’я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка.

В Україні День слов’янської писемності та культури відзначається щорічно 24 травня. В цей день у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія, адже саме вони дали слов’янам писемність, використовуючи простий і зрозумілий алфавіт.

Писемність, мова – то є душа кожної нації, її святощі, її найцінніший скарб. Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі й часі розширює функціонування мови. Завданням сучасників є збереження повноти й частоти пам’яті цього важливого історичного знання.