Історико-патріотичний екскурс «Згадаємо юність, що згоріла в Крутах»

Вшановуючи пам’ять героїв Крут, 25 січня в Бершадському ліцеї ім. А.Матвієнка бібліотекар КЗ «Бершадська бібліотека» Алла Іванчишина провела історико-патріотичний екскурс «Згадаємо юність, що згоріла в Крутах». Ведуча заходу розповіла про криваві сторінки історії, наголосила на тому, що хоч і минуло багато  часу від дня трагічної загибелі студентського куреня під Крутами, але нам знову доводиться обороняти власну незалежність ціною людських жертв.

Під час зустрічі  старшокласники докладно дізналися про історію бою під Крутами, про встановлених учасників цієї битви, похорон 28 страчених студентів на Аскольдовій могилі, вшанування пам’яті загиблих у незалежній Україні. Також бібліотекар презентувала книгу «Крути 1918» автор – Костянтин Тур-Коновалов, в якій детально описується ця трагічна сторінка історії України. Підсумовуючи,  ведуча акцентувала увагу на тому,  що бій під Крутами мав важливе історичне значення, оскільки затримав більшовицькі загони і тим самим дозволив Урядові УНР вперше за часів скасування Гетьманщини у 1764 році добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства. Тож, схилімо голови у хвилині скорботи в пам’ять про тих, хто боронив незалежність України ціною власного життя.