Історико-патріотичний репортаж «Визволення України: ціна перемоги»

Для юних користувачів КЗ  «Бершадська бібліотека» проведено історико-патріотичний репортаж «Визволення України: ціна перемоги» до Дня визволення України від нацистів. Завідуюча відділом з обслуговування дітей Тетяна Захарчук ознайомила дітей з тематичною літературою, архівними фото подій та назвала найголовніші цифри і дати Другої світової війни.

 Щороку 28 жовтня Україна відзначає День визволення від нацистських окупантів. Трагедія Другої світової війни не оминула жодної української родини, проте з кожним роком очевидців тих подій стає все менше.

Німецько-радянська війна розпочалася 22 червня 1941 року. Протягом перших чотирьох місяців німецько-радянської війни було окуповано всю материкову частину України. Більшість областей сучасної України перебували під німецькою окупацією від двох до трьох років.

Втрати України у Другій світовій війні  приблизно від 8 до 10 мільйонів – українців. Це майже чверть усього тогочасного населення України. З них 3 млн – мирне населення, з яких 1 млн – особи єврейської національності. Решту втрат – 2,2 млн – пов’язують з катастрофічним зростанням рівня смертності.  За даними демографів, довоєнна чисельність населення в Україні відновилася лише через 13 років, у 1959 році.

   Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це –мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.  Друга світова війна стала можливою через змову нацистського і радянського режимів. Спадкоємицею останнього нині є рф. Вона прагне привласнити перемогу над нацизмом, щоб маніпулювати  власними громадянами  і міжнародною спільнотою. 

   Безсумнівними героями є ті, хто до останнього боронив рідні землі та не боявся дати відсіч ворогу. Ми маємо пам’ятати їх усіх.  Починаючи з  2014 року, триває наша війна з росією,  і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини. 

Вшановуючи  пам’ять жертв Другої світової війни, сотні  громадян приходять із квітами до могил та  меморіалів, щоб згадати , помолитися,  визначити  їх роль в українській історії.

   Маємо усвідомлювати, що кожний день пам’яті – це про вміння цінувати мир!