15 травня День пам’яті жертв політичних репресій

15 травня День пам’яті жертв політичних репресій

Серед бершадців, які стали жертвами політичних репресій, такі прізвища, як; І.Ч. Зборовський, Р. А. Скалецький, Степовий О.П.(с. Джулинка), Стеблинський І.М.(с. Флорино), В.М.Пнівчук.

З нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій у районі проводитимуться меморіальні заходи: покладання керівництвом району квітів до пам’ятника Р.Скалецькому, українському композитору, педагогу, громадському діячеві, репресованому у 1938 році, та до меморіальної дошки І.Зборовському – громадському, політичному і культурному діячеві першої третини XX ст., засновнику кредитного руху на Бершадщині, розстріляному у 1937 року.

Покладання квітів та вшанування жертв політичних репресій відбудеться на батьківщині Р.Скалецького у селі Михайлівка та І.Зборовського – у селі Яланець.

Районним краєзнавчим музеєм традиційно проведено зустріч із художником Олексієм Степовим (с.Джулинка), який був репресований та перебував 10 років у таборах.

У навчальних закладах та установах культури району проведено тематичні заходи, круглі столи, зустрічі із представниками колишніх політв’язнів та репресованих.

Релігійним конфесіям району рекомендовано провести поминальні заходи за загиблими внаслідок політичних репресій.

Районним краєзнавчим музеєм організовано читання лекцій у навчальних закладах міста та району: «Жертва великого терору» (травень) та оформлення виставки: «І.Ч.Зборовський. Політичні репресії» (16-31 травня) до Дня пам’яті жертв політичних репресій в України.

Центральною районною бібліотекою до вшанування Дня пам’яті жертв політичних репресій оформлено книжкові виставки для юнацтва «Україна – об’єкт політичного терору», для читачів – дітей старшого шкільного віку «Великий терор: сторінки історії». (11.05.2016р.)

Для читачів різних вікових груп організовано перегляд літератури «Червоний смерч над Поділлям».

Інформаційна викладка “Україна – объект політичного терору”

Постійна відвідувачка бібліотека Саврасова Галина Калістратівна знайомиться з представленною літературою.

111