Круглий стіл “ Єднання небайдужих заради України

       Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у війні на Донбасі, яку розв’язала російська влада, взявши курс на знищення української державності. Ця ціна показує нам, що ми здобуваємо щось безцінне, що не вимірюється безвізовим режимом чи зоною вільної торгівлі. Ми відвойовуємо власну розтоптану гідність, Богом нам дану і свідчимо про неї світові. Революція Гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї.

z1

Усім нам нині важливо осмислити сутність подій, що сталися в Україні впродовж останніх років. Вони розпочалися студентським протестом в листопаді, а завершилися – зміною влади. Найголовніше питання, що постало на часі перед громадянами України – якою має бути нова Українська держава, як забезпечити докорінні зміни в ній та утвердити відповідальність влади перед народом.

21 листопада втретє в історії України відзначається День Гідності та Свободи. Ця подія не могла пройти поза увагою Бершадської  громади. І саме тому, 22 листопада 2016 року  в читальному залі центральної районної бібліотеки  відбулося засідання  круглого столу «Єднання небайдужих заради України» присвячене до Дня Свободи та Гідності  за участю представників місцевої влади, учасників Революції Гідності та працівників відділу культури у і туризму РДА.

Учасниками круглого столу були представники від влади: перший заступник голови Бершадської РДА Ольшевький В.Е, заступник голови районної ради С.В. Пересунько , секретар міської ради  Рижавська О.В., завідуюча відділом культури Герасимчук Н.М., головний спеціаліст відділу внутрішньої політики та звязків з громадськістю Іванченко Г.М., а також учасники майдану Тарковський О.Г., Нечитайло О.Г.,  Максимчук С.І., Запорожець М.А., Григорашенко А.А., Колібабчук Л.І.  та представники громадськості.

z2

У невимушеному спілкуванні кожен із присутніх мав змогу поділитися своїми переживаннями за країну. Учасники круглого столу обговорили причини та досягнення  революції. Зазначили, що винні у злочинах проти активістів Майдану досі не покарані, а вимоги не реалізовані. Присутні дійшли до висновку, що під час Революції Гідності люди стали більш свідомими та активними. «Влада, на сам перед, має бути з народом» – зазначив С.В.Пересунько.

z3

Також,  підіймали важливі питання стосовно майбутнього своєї країни, та якою ціною було здобуто і здобувається така жадана свобода. «Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. Нині, саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас» – підвела у підсумку ведуча круглого столу директор Бершадської районної  бібліотеки Лева Н.В.
“Революція гідності” в Україні відбулася, тепер час Еволюції гідності у нашій свідомості!

Директор Бершадської центральної

районної бібліотеки                                                               Наталія Лева.