Круглий стіл «Волонтери – люди, що творять добро»

«Волонтери –  люди, що творять добро»

Ведуча:    Доброго дня шановні присутні! Сьогодні ми зібралися за цим       круглим столом з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера. На  нашому зібранні присутні:

 Голова Бершадської районної державної адміністрації Стефанцов І. В.,

Перший заступник голови Бершадської районної державної адміністрації Ольшевський В. Е.,

Голова Бершадської районної ради Бурлака М.Г.,

Сільські голови та представники територіальних громад, різних громадських організацій, товариств, закладів медицини, культури, освіти та волонтери.

002

Як спільний рух волонтерство виникло на Заході, а першими волонтерами були самаритяни, які надавали допомогу усім, хто ії потребував. Більш впевнено можна говорити про виникнення феномена волонтерства вже з середини ХІХ століття. 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме в цей період Анрі Дюран, відомий французький письменник – журналіст, запропонував створити Червоний Хрест – організацію, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Принципами, сформульованими Анрі Дюран, керуються волонтерські організації усього світу. 5 грудня щорічно, починаючи з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначити саме цей день, як день добровольця, увесь світ відзначає Міжнародний день волонтера.

На Україні волонтерський рух набрав масового характеру під час Революції гідності, а ще більшого масштабу – після початку російської агресії на сході України. Міжнародні експерти визнають, що у жодній країні світу не зафіксовано такого потужного волонтерського руху. На протязі 2014 – 2016 рр. створилися цілі волонтерські об’єднання. Не стояла  осторонь і Бершадщина.  До волонтерського корпусу Бершадського району ввійшли люди різних поколінь, професій, віросповідань, учні і студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці – усі вони за покликом душі не змогли бути байдужими. Війна на Сході не тільки дала можливість швидкого формування боєздатної армії, а й сприяла виникненню широкомасштабного волонтерського руху.  У 2017 році активна робота по збору продуктів харчування та речей першої необхідності продовжується. На протязі року за сприяння керівників району та керівників організацій, підприємців та просто небайдужих людей, для учасників АТО неодноразово відправлялися продукти харчування (крупи, цукор, мед та інше), безліч медичних засобів. Були поїздки в Авдіївку та інші міста прифронтової зони.

Запрошуємо до слова керівників нашого району.

 

Ведуча : Минув ще один рік. Багато чого змінилося за цей час. Ми стали європейською державою, ми змінюємо закони і життя в цілому. Єдиним незмінним залишається, нажаль,  війна на сході України та поклик у душах людей до волонтерської діяльності. І, хоча внесок і підтримка державою нашої армії, стала набагато кращою,  але без волонтерів на сході не обходиться ніяк. Підтримка нашим військовим потрібна як на фронті, так і в тилу. В тилу не менше ніж на передовій. Виникла потреба у створенні єдиної організації в районі, яка б опікувалася усіма проблемами атовців. Тому  в цьому році було створено громадську організацію «Спілку учасників АТО», у День Соборності України відбулися її перші установчі збори . Спілка стала однією уніфікованою структурою, до складу якої увійшли майже всі організації, що дбають про інтереси військових у зоні проведення АТО, та які надають їм волонтерську допомогу. До складу спілки увійшли понад 80 військових та громадських організацій району, серед яких «Бершадська самооборона» й благодійна організація «Бершадський фонд допомоги АТО» та інші.

Слово представникам гром.організацій

 003

Ведуча : Доброта та милосердя – це милість людського серця, розуміння, м’якість, співчуття, ніжність, любов та жалісливе ставлення до людей. Це не слабкість, а сила, тому що доброта та милосердя властиві людям, які здатні прийти на допомогу. Соціально-економічна ситуація в Україні, події на майдані та неоголошена війна на сході змусила пересічних українців по-новому поглянути на власну громадянську позицію та сприяла високому розвитку самоорганізації, волонтерства та благодійності в країні. Ще кілька років  тому нас дивували люди, які за власним бажанням кидали роботу, забували про справи і йшли допомагати. Сьогодні ж кожен другий українець – волонтер.  Активно відгукнулися на волонтерство і жителі сільських громад. Вони  приймали і приймають активну участь у допомозі воїнам АТО, збирають  продукти харчування, теплі речі , надають транспорт, паливо для поїздок на передову. Прояви патріотичної свідомості та самоорганізації населення у територіальних громадах району викликають повагу. Адже жителі громад передали любов та тепло своїх сердець, віру в перемогу та велике бажання – всім повернутися додому живими з гуманітарними вантажами.

 

Ведуча: Одним із перших відгукнулися волонтери і співробітники Бершадської районної організації Червоного Хреста. Працівники зверталися до всіх людей доброї волі, до підприємств, установ, організацій, до навчальних закладів району, віруючих громадян, до всіх тих, кому небайдужий людський біль і страждання із закликом до конкретного і дієвого милосердя та допомоги. Сьогодні у нас присутня Валентина Михайлівна Мельничина – голова районної організації Товариства Червоного Хреста, яка і поділиться з нами своїми думками і планами.

 

Ведуча: Волонтери за покликом душі і серця збирають допомогу і везуть в найгарячіші точки прифронтової зони. Багато з них потрапляють під кулі, зриваються на мінах, втрачаючи здоров’я і життя. Я прошу вас пом’янути хвилиною мовчання усіх загиблих  волонтерів та воїнів в зоні АТО, а також усіх загиблих на майдані.

 

Ведуча: Важливий вклад у волонтерство зробило духовенство: священнослужителі Української Православної Церкви Київського патріархату: протоієрей благочинний о. Ростислав Процанін

005

та настоятель Беошадського Спасопреоблаженського чоловічого монастиря о. Назарій Лотоцький також священнослужитель Греко – Католицької

 

Церкви, військовий капелан, «Людина року – 2015» у номінації «Громадський діяч», учасник Революції Гідності – о. Михайло Будник .

 

Ведуча: Добрим прикладом згуртованості навколо патріотичної ідеї, організованості та налагодження взаємодії, є співпраця педагогічного та учнівського колективів Бершадського професійного ліцею. Студенти разом із викладачами готували різні страви  і постійно передавали в зону АТО. Разом із продуктами харчування учні передавали і листи з теплими та щирими словами вдячності. На протязі 2017 року учні та викладачі готували страви домашньої кухні , які відвозилися у прифронтову зону.

 

Ведуча: Активну участь приймають вчителі та учні  шкіл Бершадського району.«Допоможи пораненому солдату!» – з такою ініціативою виступили учні та вчителі Бершадської ЗОШ І-ІІІст. №1. Щоб зібрати кошти, у школі було проведено ярмарок, на якому учні продавали  домашню випічку,  саморобні вироби. Виручені кошти було передано пораненому солдату у Вінницькому шпиталі. Більш детальніше про це розповість директор Погончик Григорій Олексійович.

   008

Ведуча: На протязі цих років не стояли осторонь від волонтерської діяльності і працівники закладів культури. Проводили багато благодійних мистецьких акцій, таких як «Врятуймо кожного бійця, захисника України», «Ми за мир в Україні, ми є діти єдині», «На варті Батьківщини», «Бібліотека українського воїна», «Подяка та допомога воїнам АТО» та інших. Працівники культури збирали кошти, продукти харчування, книги, теплий одяг, проводили благодійні концерти, перераховували кошти від продажу картин художника Сергія Мазуренка, по різному підтримували і підтримують наших солдатів у зоні АТО.

Ведуча: збором медичних аптечок займався персонал Бершадської ОЛІЛ. Це і антибіотики, знеболюючі, перев’язочні матеріали, компресійні бандажі, пов’язки, пункцій ні голки, набори для реанімації та багато інших медичних препаратів, таких необхідних на передовій. На протязі 2017 року працівниками мед закладів неодноразово передавалися медикаменти у прифронтову зону.

 

Відзначено подяками з нагоди Міжнародного дня волонтера

 

За активну волонтерську та благодійницьку діяльність, сприяння патріотичному вихованню молоді та з нагоди Міжнародного Дня волонтера:

 

Территоріальні громади:

 

Яланецька територіальна громада ( сільський голова Мороз Володимир)

Бирліавська територіальна громада ( Саковська Алла Іванівна)

Шляхівська територіальна громада( голова ОТГ   Кравець Ніна Миколаївна )

Маньківська територіальна громада ( сільський голова Вербецький Григорій Ілліч)

Устянська територіальна громада ( сільський голова Фіщук Володимир Васильович)

Баланівська сільська рада  (сільський голова Казміревський Віталій Алімович)

 

 

Загальноосвітні школи 

 

 За активну волонтерську та благодійницьку діяльність у підтримці української армії, розвиток волонтерського руху на Бершадщині, сприяння патріотичному вихованню дітей і учнівської молоді  та з нагоди Міжнародного Дня волонтера:

 

      Колектив Бершадської загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ступенів (директор Погончик Григорій Олексійович)

Колектив  Війтівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор   Джужук Володимир Миколайович)

Колектив  Флоринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор  Усатюк Василь Іванович)

Колектив Яланецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Олійник Валентин Васильович)

010

Колектив  Устянської загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів (директор Кустрич Іван Миколайович)

Колектив Дяківської ЗОШ І-ІІ ст. (директор Шевченко Олександр Андрійович)

013 

Громадські організації

 

За активну волонтерську та благодійницьку діяльність у підтримці української армії, розвиток волонтерського руху на Бершадщині та з нагоди Міжнародного Дня волонтера:

 

Волонтерська організація «Благодійний Фонд Добра та Миру» (волонтер Віктор Резнік)

Громадська організація «Бершадська козацька сотня», (голова ГО, заступник голови громадської ради при Бершадській райдержадміністрації Володимир Гребенюк).

015

Бершадська районна організація товариства «Червоного хреста» (голова Мельничина Валентина Миколаївна).

Громадське формування «Вінницька обласна самооборона» ( Олег Сташенко, Борис Демченко ).

012

Благочинний Української Православної Церкви Київського Патріархату у Бершадському районі о. Ростислав Процанін.

Благодійний фонд допомоги учасникам АТО ( голова БФ Комиш Л.А.)

Колективи:

Колектив Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування ( головний лікар Брикуля Лілія Іванівна)

Колектив КУ «Бершадський районний центр ПМСД» ( головний лікар Пікула Іван Григорович)

Районне агрооб’єднання «Бершадська Рада сільгоспвиробників» (голова Савченко Сергій Павлович)

Директор ТОВ «Світанок – Агросвіт», депутат обласної ради Ковбасюк Олег Іванович.

Педагогічний та учнівський колективи  Бершадського  професійного ліцею (директор Бернадська Олена Павлівна).

006

Окремі волонтери

 

За активну волонтерську та благодійницьку діяльність у вирішенні проблем району, сприяння патріотичному вихованню молоді, життєву громадянську позицію та з нагоди Міжнародного Дня волонтера:

 

Директора  ТОВ «Агрофірма «Джулинка», депутат а районної ради  –   Теплицький Віктор Іванович;

Директора ТОВ « Удич» – Бас Микола Іванович

ДП « Бершадське лісове господарство) ( директор Краснеєв Микола Володимировч)

 

Ведуча: Уже четвертий рік наша країна знаходиться у стані неоголошеної війни, і це, нажаль, стає звичкою для багатьох. Слово АТО стало чимось повсякденним. Усе менше людей роблять серйозні кроки та дії для допомоги нашим воїнам на Сході, які ціною свого життя щоденно бережуть спокій мільйонів українців. Багато хто вже навіть не замислюється над тим, що сьогоднішнім мирним днем ми завдячуємо цим мужнім людям. Прикро те, що  у порівнянні з попередніми роками нині значно менше охочих допомагати нашим воїнам. Адже саме зараз наша допомога їм потрібна як ніколи.

Я дуже прошу вас не забувати, що волонтерство – це  поклик серця до милосердя, дія доброти. Волонтери важливі для кожного суспільства, тому що вони працюють без користі для себе, показуючи цим суспільству, що є ще в житті речі  більш цінні ніж отримання матеріальної нагороди. Із закінченням війни волонтерський рух не закінчується. Тому що охорона навколишнього середовища,культура, розвиток і позитивний імідж країни, також є основними напрямками роботи волонтерів. Сьогодні Міжнародний день волонтера і відзначати повинні ми усі. Тому що, ми всі волонтери, ми всі приймали участь у доброчинних благодійних акціях. Деякі з нас можливо віддали останнє, відривали від сім’ї,  дому, але всі ми відкривали свої серця, пускаючи в них, доброту, любов та самопожертву. І тому хочеться нам усім побажати:
шановні наші, найдорожчі волонтери!

Дозвольте вас із святом привітати,

В такій зимово – сонячній порі

Легких доріг і щастя побажати.

Нехай у серці вашому горить

Вогонь добра, терпіння й сподівання,

А у душі хай радістю бринить

Струмок життя, надії та бажання!

Прийміть щирі вітання зі святом і слова подяки від імені кожної людини за вашу безкорисливу працю на благо процвітання добра і миру на землі, за щиру допомогу тим, хто її потребує. Бажаю Вам успіхів і всіх ваших справах і вдячних усмішок!

Усім вам низький уклін і щира подяка!

Бережіть себе!