Березовський Олександр “Про період, в якому проходило все моє життя”

Березовський-фото

Книга-Березовський

Нещодавно Бершадська районна бібліотека отримала в подарунок від автора Березовського Олександра Олександровича два екземпляра книги мемуарів                     «Про період, в якому проходило все моє життя», яка розповідає про події на фронтах Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., в яких автор приймав участь з її першого дня. Він також висвітлює питання життєвих проблем під мирним небом України, матеріальні та затрати людських ресурсів другої світової війни, до і після неї – ленінсько-сталінської індустріалізації, колективізації сільського господарства, репресії та штучні голодомори, які пережив сам.

Олександр Олександрович Березовський – наш земляк, ветеран Військово – Морських Сил України, капітан 1 –го рангу у відставці, член Національної Спілки журналістів України. Нині проживає у місті Черкаси.

Народився 20 серпня 1919 року в селі Яланець Бершадського району в селянській багатодітній сім’ї. В 1950 році закінчив історичний факультет Чернівецького учительського інституту. Перші трудові кроки були в цукровому і меблевому виробництві, потім завербувався в індустріальне місто Дніпродзержинськ Дніпропетровської області на будівництво металургійних підприємств. В 1939 році був призваний на строкову службу до лав Військово – Морського Флоту Радянського Союзу. Був призначений радистом корабля «КП – 23». В 1940 році був призначений командиром відділення радистів – начальником радіостанції штабного корабля «ІП – 23» Дунайської – військової флотилії, що охороняла південну ділянку кордону Радянського Союзу з Румунією.

Подальший бойовий шлях продовжувався в різних частинах Чорноморського флоту, був шифрувальником штабу головної Севастопольської військово – морської бази, шифрувальником штабу Охорони водного району Варна в Болгарії. Після Великої Вітчизняної війни, О.О.Березовський працював у партійно – радянських органах: 1946 – 1954 роках помічником голови партійної колегії, 1954 – 1981 роках – завідуючим загальним відділом, науковим співробітником партійного архіву Черкаського обкому Компартії України, завідуючим відділом соціального забезпечення виконкому Черкаської обласної Ради .

Олександр Олександрович нагороджений орденами: Вітчизняної війни І -го ступеня, Червоної зірки, За мужність ІІІ – ступеня, Трудового Червоного Прапору; медалями: «За трудову доблесть», «За оборону Одеси», «За оборону Кавказу», «За Перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941 -1945 рр» Інвалід Великої Вітчизняної війни І –ї групи.

Друкувався в союзній, республіканській, та місцевій періодичній пресі. Складач і співавтор збірників «Герої – визволителі Черкащини (1975 – 1980 роки) і трьох документальних збірників з історії Шевченкового краю. Автор мемуарних видань «Последний бой монитора «Ударний» (2002 р.) і «Монитор «Ударний» в боевом пути» (2004). Співавтор збірника «Реабілітовані історією» (2006р.) Автор книг : «Сатира і гумор – два чоботи пара»(2010 р.), «Гумор і сатира в Україні»(2011р.)

Бершадська районна бібліотека щиро вдячна за подарунок, та бажає автору здоров’я, творчої наснаги та відзначити незабаром 95 – річний ювілей, адже Олександр Олександрович ровесник нашої бібліотеки.