«Без сім’ї немає щастя на землі»

ф1

Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. Наша дорога у життя починається з домівки, з маминого серця, від батьківського порогу. “З родини йде життя людини” – говорить народна мудрість.

«Без сім’ї немає щастя на землі»

ф2

Шанування батька-матері так сильно було вкоренилося в нашому народі, що ніякий син чи донька ніколи раніше не зверталися до них інакше, як із шанобливим “ви”, і ніколи на “ти”. Тільки подумаєш зле на батька-матір і за те вже, на думку українського народу, нема тобі прощення. Був час, коли всі моральні обов’язки обмежувалися до двох: “Бога бійся та родителя – два предмети”. Не дарма ж і в таких поширених піснях про Правду й Кривду співається :
Та тільки ж у світі правди,
Що рідний отець та мати…

ф6
Про сьогоднішній погляд на сім’ю, сімейні цінності, права, обов’язки, культуру поведінки та взаємин в сім’ї йшла мова в читальному залі райбібліотеки під час години спілкування “Без сім’ї немає щастя на землі”. Своїх відвідувачів запросили прийти в цей день (15 травня) з малюнками на тему сім’ї та організували ряд конкурсів.

ф5

Так, наприклад, в конкурсі “Є початок – знайди кінець” потрібно було якнайшвидше зібрати прислів’я та приказки про сім’ю, в конкурсі “Без слів” – пояснити, що написано на картці (все це відбувається у кожного з нас удома) за допомогою рук, ніг, міміки тощо, а ще сказати найбільше слів, якими в українській мові називають батька та матір… Переможцем конкурсної програми стала учениця міської школи №1 Соболюк Софія. Для перехожих міста та користувачів читального залу організували флешмоб “Що для мене сім’я?”.

ф7

Повідомила провідний бібліотекар Н.Сидоренко