День народження музея та день вишиванки

19 травня Бершадський краєзнавчий музей відзначав своє 40- річний ювілей.

а008

Працівники Бершадської центральної районної бібліотеки організували книжково –  ілюстративну виставку  “Перли мистецтва рідного краю”

З нагоди 40 – річчя з дня заснування Бершадського районного краєзнавчого музею 19 травня відбулося тематичне свято «Бершадський краєзнавчий музей: сторінки історії». Напередодні працівники музейних закладів відзначили своє професійне свято – Міжнародний день музеїв. Крім того, святкування проходили у Всесвітній день вишиванки, що теж додало національного колориту, яскравості та єдності у своїх культурних надбаннях та цінностях.

На захід завітали заступник голови районної ради Сергій Пересунько, керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Гресько, заступник міського голови Володимир Менюк, друзі та спонсори краєзнавчого музею – голова ТОВ ” Прогрес” с. Серединка Олександр Кавун, заслужений журналіст України Петро Маніленко,  колеги із Вінницького обласного та районного краєзнавчого музеїв, працівники відділу культури і туризму, громадськість міста.

Перший музей в Бершаді започаткував відомий громадський і культурний діяч краю Іполіт Чеславович Зборовський. В ході розгорнутої краєзнавчої та пошукової роботи на Бершадщині 1920-1923 роках. Але доля фондових збірок музею склалася трагічно. Зібрані колекції зникли у буремні й складні роки сталінського режиму. Тільки у 1976 році запрацював Бершадський краєзнавчий музей, який став постійним осередком історичної пам’яті та культури району. У 2004 році було відкрито сучасну експозицію музею. У Бершадському районному краєзнавчому музеї зберігаються предмети матеріальної і духовної культури, як минулого нашого краю, так і його сьогодення.

Сьогодні, музей без сумніву можна назвати справжньою скарбницею надбань національної та регіональної історико-культурної спадщини, природного, духовного та культурного багатства нашого краю.

Звертаючись до ювілярів, представники влади району наголошували, на значимості для збереження  традицій та духовності української нації діяльності краєзнавчого музею. Адже, для кожного в світі народу історія його рідної землі – священна, пам’ять предківської звитяги – нетлінна. І тому, можна вважати, що покликанням музею є – збереження предметів матеріальної і духовної культури, як минулого нашого краю, так і його сьогодення.

Вітаючи працівників районного краєзнавчого музею з ювілеєм, керівник апарату райдержадміністрації також передала найкраші побажання від народного депутата України Миколи Кучера. Від влади району було подаровано картину, що поповнила фонди музею. Щирі слова почули працівники музею від  директора ТОВ ” Прогрес” Олександра Кавуна.

 

З вітальним словом зверталися: заслужений працівник культури України, начальник відділу культури і туризму Надія Герасимчук, методист Вінницького обласного краєзнавчого музею, завідуюча музеєм історії с. Баланівка  Коритна та завідуюча Гелереї Прокопа Колісника Людмила Сучoк,  колеги з великої сім’ї культурних працівників, завдячуючи яким в музейному закладі постійно звучала мелодійна українська пісня та гарні святкові вірші – директор районного будинку культури Олександр Гаврилюк, директор Бершадської ДМШ ім..Р.Скалецького – Крістіна Мураховська та директор районної бібліотеки Лідія Бернадська.

 

Бершадський районний краєзнавчий музей довгий час активно співпрацює з майстрами народної творчості району, в результаті організовуються персональні виставки майстрів, проводяться майстри-класи, презентації, участь у фестивалях. Завдяки такій співпраці про майстрів Бершадщини знають далеко за межами Вінницької області. Це майстриня-вишивальниця Оксана Гончарук, гончар Микола Горнич та майстриня вишивки стрічками Ольга Мартинова.

За словами директора районного краєзнавчого музею Оксани Горобець, уже який рік поспіль в районному краєзнавчому музеї проводиться акція «Подаруй музею експонат», яка діє і сьогодні. Кожний подарований предмет не тільки займе своє місце в музейній експозиції, а і отримує друге життя, вже як частинка нашої історії. Усі експонати мають свою історичну цінність та унікальність не тільки сьогодні, а і для майбутніх поколінь. Вдячні працівники музею за допомогу та підтримку у відродженні генетичної пам’яті бершадчан, тим, хто не залишився байдужим і відгукнувся на акцію, колекціонерам Леоніду Когуту, Віталію Андрухову, заслуженому журналісту України Петру Маніленку, волонтеру Ігорю Климнюку. Свій внесок у поповнення фондів музею зробили Микола Горнич, Василь Андрущенко, Василь Корчинський, Володимир Віхренко  та інш.

Краєзнавство та музеєзнавство тісно переплітається. Про свою діяльність та співпрацю із районним краєзнавчим музеєм розповів заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України, лауреат обласних журналістських премій ім. К.Гришина, В.Орлика та «Почесний редактор» газети «Бершадський край», автор цікавих книг Петро  Маніленко.

Бершадський районний краєзнавчий музей – один із кращих музейних закладів, де матеріальна база на високому рівні, комп’ютерезований та модернізований. Завдяки налагодженій  співпраці зі спонсорами, музейний заклад має ком’ютери, принтери, експозиційні зали поповнилися новими демонстраційними вітринами, за що щира вдячність друзям-спонсорам музею: Олександру Кавуну, Івану Зублевичу, Евгену Бондарчуку, Сергію Максимчуку, Миколі Слісарчуку, Віктору Гаслу, Івану Шевчуку.

Музичні вітання ювілярам дарували викладачі та вихованці дитячої музичної школи Оксана Гончарук, Лариса Баранова, Андрій Лавренюк, дитячий хореографічний колектив ” Росинка” ( кер. Вікторія Гузенко); працівники районного будинку культури  Іван Гайдей, Лариса Фартушняк, Світлана Погребняк та народний аматорський колектив ” Подоляни” ( кер. Сергій Коренюк).

 

а002

Бібліотекарі Нагірняк К. та Бабій О. презентують виставку.

а005

“Перли мистецтва рідного краю”

а009

Презентація виставки.