До 115 річчя від Дня народження Будкевича Григорія Яковича, відомого лікаря, земляка

Будкевич-001

Виставка – портрет “Лікар з великої літери” Виставка – портрет присвячена 115-їй річниці від дня народження нашого земляка , відомого лікаря Григорія Яковича Будкевича

Народився 24 січня 1900 року у с. Кальник Дашевського району Вінницької області. Заслужений лікар УРСР.

У 1918 році закінчив морську школу у м. Миколаєві.

В 1918 – 1922 роках працював фельдшером Дашевської лікарні.

З 1922 – 1927 років студент Київського державного медичного інституту. По закінченні отримує диплом лікаря – хірурга – гінеколога , працював у різних установах охорони здоровя Вінницької області (Чечельницький, Томашпільський, Ямпільський райони)

З 4.08.1934 року завідуючий Бершадською рай лікарнею. Григорій Якович Будкевич – талановитий, досвідчений лікар одразу ж викликав інтерес до себе як фахівця. Колеги згадують про нього як гарного керівника, відмінного лікаря – хірурга із вправними руками та добру , чуйну людину.

У роки війни Будкевич Г.Я. працює начальником медичної частини , провідним хірургом. Скільки бійців врятовано за його допомогою знає лише історія. За відмінне лікування бійців та командирів Червоної Армії Будкевича Г.Я. нагороджено орденом Червоної Зірки, медалями «За бойові заслуги» та іншими бойовими нагородами.

17.09.1945 року Григорій Якович повертається у Бершадську рай лікарню і одразу ж приступає до виконання своїх посадових обов’язків завідувача лікарнею.

За проведену якісну та сумлінну роботу по відбудові Бершадської районної лікарні Будкевича Г.Я. нагороджують орденом Трудового Червоного Прапора.

Період 40 – 50 років – це час епідемій інфекційних хвороб, нестачі медикаментів, коштів , продуктів харчування. Медики району на чолі із своїм лідером намагаються компенсувати всі проблеми своїм професіоналізмом , самовідданою подекуди виснажливою працею на медичній ниві. Саме Григорій Якович започаткував проведення профілактичних днів і оглядів , тижневиків боротьби із раком та туберкульозом.

З 8 – 12 жовтня 1952 року головний лікар Бершадської лікарні був делегатом 8 з’їзду хірургів України від Вінницької області.

У 1957 році Міністерство охорони здоров’я УРСР відзначає роботу Бершадської районної лікарні та сумлінну працю її керівника , Будкевичу Г.Я. оголошується подяка МОЗ УРСР.

У 1959 році Будкевичу Г.Я. присвоюється звання заслужений лікар УРСР.

До 28.02.1962 року Григорій Якович займає посаду головного лікаря Бершадської рай лікарні Потім з урахуванням стану його здоров’я , переводиться на посаду завідувача хірургічним відділенням , де працював до останнього дня свого життя.

27.04.1964 року Г.Я.Будкевич помер.

Населення Бершадщини глибоко шанує та поважає талант і професіоналізм головного лікаря Бершадської ЦРЛ з 1934 до 1962 року. Тридцять років життя і діяльності віддане служінню медицині, людям , вірності клятви Гіппократа.

Іменем Г.Я.Будкевича названа вулиця де розміщена Бершадська ЦРЛ, на корпусі колишнього хірургічного відділення встановлена меморіальна дошка.

Люди старшого покоління і досі згадують Будкевича Г.Я , як неперевершеного хірурга, порядну, щиросердечну людину , яка всього себе віддала охороні здоров’я людей , саме завдячуючи йому було врятовано тисячі життів і подаровано радість бути і працювати на цій Землі.