До дня Європи в Україні

Натали - star

20 травня 2016 року у парку відпочинку міста відбулися заходи з нагоди Дня Європи в Україні, які розпочалися проведенням  культурно-масової акції « Бершадщина – крок до Європи». У заходах взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, заступник голови районної ради Сергій Пересунько та заступник міського голови Володимир Менюк, представники  трудових колективів, учнівської молоді, представників громадськості, духовенства, ЗМІ.

Присутні почули коротку історію створення Європейського Союзу, про високий економічний та культурний рівень розвитку країн, що входять до його складу. Поряд із гімном України звучав  офіційний гімн Євросоюзу «Ода до радості» Л. Бетховена. Наголошувалось на важливому місці України, яку було вирвано із європейського контексту російськими царями.

У своїх вітаннях та зверненнях до учасників заходів, представники влади наголошували на необхідності повернення України до європейського лона, незворотності європейського напрямку, як у економічних, так і культурних питаннях. Щиру вдячність було висловлено тим, хто активно включився у організацію заходів.

В ході культурно – мистецької акції звучали пісні, як українські – «Вишиванка» ( І. Гайдей), та пісні  народів Європи різними мовами.Так, у виконанні вихованців Бершадськіої ДМШ ( викладач Л. Баранова) звучали : італійська народна пісня «Маmmа» та рокова композиція «Bring me to life…»- у виконанні переможця телевізійного фестивалю-конкурсу «Соловейко України», всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни» С. Іванченко. «Крилаті руки» польською мовою виконала Юлія Муць, а на «Французькі канікули» запросила  учениця Бершадської ДМШ Юлія Мордух. Хореографічні композиції представляли дитячмй хореографічний колектив ДМШ «Росинка» – український танець «Козачок» (кер. В.Гузенко), танцювальний колектив Баланівського сільського будинку культури «Мальви» виконали молдавський танець «Хора» (кер. С.Бендус), а Флоринського СБК – «Турецький танок» ( кер. Г. Гайдученко).

Свої стендові експозиції територіальні громади, які брали участь разом із громадськими організаціями у Міжнародних проектах розвитку ПРООН з метою вирішення проблем територіальних громад через спів фінансування. Так, своїми  результатами поділилися  Війтівська, Красносільська, Бирлівська, Устянська громади.

Презентували свою роботу євроклуби району, які діють у загальноосвітніх навчальних закладах району: Бершадській ЗОШ І – ІІІ ст.№1, Джулинській, П’ятківській,  Флоринській ЗОШ І – ІІІ ст,  Дяківській, Маньківській та ЗОШ І – ІІ ст..

Дитяче бачення європейського майбутнього України виразилося у дитячих малюнках та плакатах. Виставки виробів, майстер – класи по виготовленню європейської символіки та атрибутики представили будинок дитячої творчості та станція юних техніків.

Працівниками центральної районної бібліотеки розгорнуто тематичну виставку та проведено інтерактивну вікторину «Європейські столиці», де запропонували помандрувати столицями країн Європи.

На завершення заходу вокальним ансамблем «Кольорова парасолька» та хореографічним колективом Бершадської ДМШ виконано Флеш – моб «Україна – це Європа».

Заходи продовжилися у Бершадській дитячій музичній школі, де в рамках  ХІV  Міжнародного  фестивалю імені П.І.Чайковського та Н.Ф. фон Мекк  під гаслом «Мистецтво  заради  миру», відбувся  вечір  поезії і  вокалу за творами П. І. Чайковського «То було ранньою весною…» за участю солістів Одеської філармонії та виконавців 8 країн світу та  за сприяння народного депутата України Миколи Кучера.

Європа