До Дня Європи відбувся «круглий стіл» на тему «Європейський вибір України: від перспектив до реалій»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У райдержадміністрації під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Тетяни Гресько у рамках відзначення Дня Європи, який в Україні  відзначається щороку у 3-тю суботу травня, проведено «круглий стіл» на тему «Європейський вибір України: від перспектив до реалій».

У засіданні брали участь представники  органів місцевого самоврядування – сільський голова с.Красносілка І.Пустовіт, секретар Баланівської сільської ради Л.Устяк, голова громадської організації «Відродження» с.Устя Н.Дудник, які реалізували міжнародні проекти  ПРООН – проект ЄС, а також представники освіти та культури, керівники та учасники шкільних Євроклубів, працівники районного краєзнавчого музею, районної бібліотеки, освітній консультант Українсько-польської програми «ОсвітаПОЛЬ».

На початку зустрічі директор районної бібліотеки Л.Бернацька та провідний бібліотекар читальної зали Сидоренко Ніна Андріївна ознайомила присутніх із історією створення Євросоюзу та відзначення Дня Європи в Україні.

Під час обговорення учасники проаналізували не лише інтеграційні перспективи України, а й нові можливості в економічній та соціальній сферах для жителів Бершадщини, а також обговорили реальні шляхи євроінтеграції, які можна окреслити на теренах нашого району. На  євроінтеграційних можливостях в економічній та соціальній галузях зупинилася Світлана Цимбалюк, головний спеціаліст відділу економічного розвитку райдержадміністрації. Вона повідомила, що у 2014 році на території району реалізовано проекти, що фінансувались Європейською Комісією та співфінансувались і впроваджувались ПРООН – проект ЄС / ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” – впровадження інноваційних енергетичних технологій в сільській місцевості».

Зокрема, Устянська сільська рада завершила реалізацію проекту «Інноваційні енергоефективні заходи в ДНЗ “Барвінок” с. Устя Бершадського району  Вінницької  області. Модернізація (капітальний ремонт) системи опалення шляхом  встановлення піролізного котла». По Красносільській сільській раді здійснено комплекс заходів по проведенню централізованого водопостачання в с.Красносілка, завдяки чому підведено воду до осель понад 65%  мешканців  села та об’єктів соціальної сфери.

У  2014 році в  конкурсі «Польська допомога 2014», який оголосило Міністерство закордонних справ Польщі, перемогла Баланівська громада. В рамках реалізації проекту «Сучасне ощадне освітлення – крок до покращення вигляду села Баланівка на Україні» встановлено сучасне вуличне освітлення в селі Баланівка.

«Баланівка відкрила Європу ще 11 років назад, – повідомила Людмила Устяк, – за цей час 94 дитини побували у Польщі, реалізували 14 українсько-польських проектів, за рахунок яких до сільського бюджету додали понад 1 млн. гривень».

Під час обговорення євроінтеграційних процесів у галузі освіти Бершадського району брали участь директор Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Григорій Погончик та учитель іноземної мови Ярослав Остап’юк. До речі, учні цієї школи неодноразово проходили курс навчання в Англії та Шотландії. Г.Погончик звернув увагу на якість надання освітніх послуг у різних країнах Європи, контроль за відвідуванням учнями навчальних закладів та організований підвіз дітей до шкіл.

Директор Баланівської школи Олександр Острук зупинився на проблемах  реформування освіти в Україні, зокрема, у порівнянні із польським досвідом. А Оксана Стаднійчук, яку зовсім нещодавно обрали головою ради старшокласників Вінниччини, акцентувала: «Завдяки українсько-польському проекту я відкрила для себе Європу – побувала у Польщі. У цій країні думку дитини  дуже шанують, слова дитини ніколи не пропускають, до них  прислухаються».

У засіданні «круглого столу» брали участь у шкільні Євроклуби Джулинської, Флоринської та Бершадських шкіл №1 та №3. Керівник Євроклубу Джулинської школи Лариса Заміхора, Флоринської школи Ольга Макарчук розповіли про роботу у напрямку міжнародної співпраці, а Тетяна Загребельна, учениця Джулинської школи, заступник голови молодіжної ради при райдержадміністрації, та Тетяна Красиленко, учениця 10 класу Бершадської ЗОШ №1, прочитали авторські вірші.

У процесі обміну досвідом роботи прийшли до висновку, що з метою розвитку співпраці з країнами ЄС необхідно розширити мережу Євроклубів у навчальних закладах району, оновити зміст та форми роботи, а також вийшли із пропозицією провести районний зліт шкільних Євроклубів.