До Дня памяті воїнів – інтернаціоналістів “Гіркої памяті ковток” – інформаційний дайджест

15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав з нагоди цієї дати у Бершадській центральній районній бібліотеці відбувся  інформаційний дайджест  “Гіркої памяті ковток” для різних груп читачів

29 незабутніх років віддаляє нас від того часу, коли радянські воїни покинули обпалену сонцем афганську землю і повернулися до своїх домівок. Закінчилася довга і страшна своїми втратами війна, в ході якої виконання військового обов’язку стало і подвигом і трагедією.  Після Другої світової війни, з серпня 1945 року та до розпаду СРСР радянські військовослужбовці брали участь у 19 локальних війнах та конфліктах: Ірак, Куба, Чехословаччина, В’єтнам,  Югославія, Ліван, Єгипет …
Понад 160 тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни», понад 3 тисячі із них – вінничани. 166 подільських юнаків і одна жінка більше ніколи не переступлять поріг рідної домівки. Серед загиблих 10  бершадців: Василь Ободнюк, Віктор Кушнір, Григорій Пелих, Олександр Пацар, Михайло Ільченко, Олег Недзеленко, Анатолій Гомелюк, Михайло Хмарук, Олексій Баранюк, Валерій Плахотний.
В  пам’ять  про загиблих бершадців відкрито меморіальні дошки на фасадах загальноосвітніх навчальних закладів, де навчалися герої, створено куточки бойової слави та тематичні стенди,  проводяться спортивні змагання.
Ми схиляємо голови у пошані перед загиблими та завжди будемо пам’ятати всіх,  хто чесно виконував військову присягу.
Повернувшись на рідну землю учасники локальних війн об’єдналися  у Бершадську районну організацію  Української спілки  ветеранів Афганістану», яка вже 30 років займається громадською діяльністю на теренах району. Співпрацюючи із органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, виховують молоде покоління. Сьогодні членами спілки є 122 воїни – афганці та близько 100 учасників інших локальних війн.

006