До Міжнародного дня прав людини (10.12)

 

«Закон і право для всіх єдині»

 10 грудня 1948 року була прийнята «Загальна декларація прав людини». Цей день відзначається у всьому світі, як День прав людини.

За допомогою Конституції держава повинна піклуватись про своїх громадян. Але в усіх дітей є ще своя Конституція. Вона називається «Декларація прав дитини», яка ухвалена ООН у 1959 році. На основі цієї Декларації 20 листопада 1989 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила «Конвенцію прав дитини», яку називають «Світовою Конституцією прав дитини». Цей документ було ухвалено191 країною світу.

класс

Майбутнє кожної людини і людства в цілому залежить від молодого покоління, тому забезпечення прав дітей та їх правовий захист, є основним завданням сучасності.

Згідно з Конвенцією про права дитини Україна у квітні 2001року прийняла «Закон про охорону дитинства».

В 54 статтях гарантується всім дітям  чотири основних права:

1.Право на життя.

2.Право на щасливе дитинство.

3.Право на навчання.

4.Право на мир в усьому світі.

Ці дані прозвучали на годині правової абетки «Закон і право для всіх єдині», проведеній працівниками відділу з обслуговування дітей Бершадської центральної районної бібліотеки Струтинською О.М. та Єгоровою С.Ю.  в ЗОШ№1 для учнів 5-Б класу, класовод Паламарчук Т.М. Також діти прийняли участь і вікторині «Знай свої права» та розгадали правовий кросворд.

кросворд

Для закріплення знань про права дітей бібліотекарі залишили «Пам’ятку про обов’язки та права учнів» та постер «Права дитини».