Фестиваль – огляд «Рідна Україно, в піснях до тебе лину» Війтівська, Баланівська, Бирлівська территоріальні громади

«Рідна Україно, в піснях до тебе лину»

 

Цикл заходів приурочених 25 – й річниці Незалежності України відділ культури і туризму Бершадської райдержадміністрації розпочав з проведення  районного фестивалю – огляду  творчих колективів та майстрів народної творчості «Рідна Україно, в піснях до тебе лину», відкриття якого відбулося днями у Війтівському сільському будинку культури.          З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу культури і туризму, заслужений працівник культури України Надія Герасимчук, яка наголосила, що головна ідея фестивалю –  продемонструвати невичерпну силу народної творчості та аматорського мистецтва у справі відродження і розвитку національної української культури, високого патріотизму і любові до неньки України.
Яскраве сценічне дійство подарували глядачам різножанрові мистецькі колективи та окремі виконавці Війтівського сільського будинку культури, які продемонстрували високий виконавський рівень та сценічну культуру. Кожен номер був продуманий до деталей та викликав у глядачів бурхливі оплески. Особливе враження справили на всіх концертні номери, які майстерно виконали дитячий ансамбль народних інструментів, вокальний ансамбль «Козаки та козачки», дитячий танцювальний колектив «Іграшки», солісти Вікторія Хмарук , Юлія Мордух, Влада  Бурбеза, Вікторія Оперчук та вихованці дитячого садка «Мрія». Неперевершеними, як завжди ,були народний аматорський фольклорний ансамбль «Війтівчанка» у супроводі народного колективу троїстих музик, які відтворили традиційне народне свято Колодія. У концерті було задіяно більше 80 учасників. В цей день учасники фестивалю мали можливість познайомитися з роботами місцевих народних умільців.

Выйт 1

Радували поціновувачів  вишукані вишиті скатерки Арсенюк Катерини Андріївни,

Майстерно вишиті бісером сорочки та ікони Рудя Володимира Петровича.

В 8

 

Прикрасили виставку різьба по дереву та ляльки мотанки, виготовлені учнями місцевої школи.

Гурток “Працелюб” Керівник Валовий Василь Ретрович

В 7

В 6

 

 

 

 

 

 

 

 

Гурток “Фантазер” Війтівської ЗОШ, керівник Шевчук Віра Іванівна

Вытывка 4

В 5

Гармонійно вписалася в цю рукотворну красу книжкова виставка творів Т.Г.Шевченка «Ну щоб, здавалося слова…», підготовлена завідуючою бібліотекою Оленою Грабовою.

Выйтывка 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Выйтывка 2Естафету фестивалю гідно продовжили творчі колективи Баланівського сільського будинку культури. Високу виконавську майстерність продемонстрували хореографічний колектив «Мальви», жіночий вокальний ансамбль «Баланівчанка», фольклорний колектив учителів, зразковий ансамбль сопілкарів «Жайвір», гурт «Щедрограй», вокальний дует у складі  Володимира Клапатюка та Світлани Бендус. Особливо емоційне враження викликали літературно – музичні композиції «Вставай з колін, моя Україно» , «Україна в нас одна» та патріотична поезія «Вірити не хочу, що війна» у виконанні переможниці районного конкурсу читців «Кобзар і Україна» Лесі Мовчан. Любов до України, прагнення миру,  червоною ниткою  проходили через увесь репертуар концерту.

Варто сказати і про прекрасну виставку робіт  місцевої вишивальниці Обертинської Галини Аркадіївни, яку  з великим захопленням оглянули бажаючі.

Баланівка 2

 

Вишиті ікони, портрети, картини, рушники, скатерки – це далеко не весь перелік робіт представлених майстринею.

Баланівка 1

Любителі поезії мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «З поетичного голосу рідного краю» , яку представила завідуюча бібліотекою Валентина Василівна Олійник.

 

Фестиваль пройшов і в селі Бирлівка.  Порадували високою виконавською майстерністю і різноманіттям репертуару народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня», соліст Юрій Уманський, учасники дитячої хореографічної студії «Пролісок» Валявський Максим та Шеремета Юлія.