Йде різдво по країні

Серед низки зимових свят, гулянь  – найбільш шанований, винятково веселий,з особливою обрядовістю, етнографічною оригінальністю період Великих святок (з 7 січня по 19 січня). В цей час в Україні влаштовують на честь сонця-млада Коляди веселі ігри. З стародавніх часів люди вірили, що є протягом року відрізок часу, коли кордони між минулим та майбутнім стираються. В це міжчасся з азартом проводились святочні ворожіння.Як це відбувалось  відтворюють в Пирогово, “Мамаєвій слободі”, “Українському селі”, що під Києвом. Саме тут можна заглибитись в автентичну атмосферу українського Різдва. 

100_2323

“Йде Різдво по країні” – так називалась мандрівка, яку здійснили відвідувачі читального залу райбібліотеки. Під час перегляду ілюстративних матеріалів дізналися, що означає для нас свято Різдва, про  унікальні українські традиції – колядників, вертеп.
Так на Гуцульщині Різдво вважають основним святом року та відзначають у відповідності з традиціями. Куди б ми не приїхали – в Івано-Франківськ, Верховину, Яремчу,Косів, Коломию – тут відбувається унікальне дійство. В Кам’янець-Подільському свято відзначають Подільським вертепом на площі Відродження та цікавим костюмованим дійством “Традиції Старого замку”в Старій фортеці.
Побували ми віртуально в найбільш різдвяному українському місті – Львові. Місто Львів вміє створити феєрично чудовий настрій. Тут здійснюються дитячі мрії: можна побачити політ ангела та тих, хто вміє запалювати зірки і, звичайно, – помилуватись традиційним парадом вертепів, втановленням Дідуха на площі Ринок.
Хочеться, щоб ми всі в ці дні святкували особливо згуртовано та обов’язково незабутньо.