Книжкова виставка «Конституція – правовий оберіг держави».

З нагоди Дня Конститції України Бершадська  ЦРБ підготувала книжкову виставку «Конституція – правовий оберіг держави». Історія українського державотворення певною мірою непослідовна. Конституція Пилипа Орлика створювалась у засланні для держави, якої фактично не існувало. Чотири радянські конституції, попри усталений стереотип, що «вони були непогані, але не виконувались», − не були конституціями, як такими, взагалі. Вони не несли юридичного підґрунтя для інших законодавчих актів та не реалізовували, наприклад, принципу розподілу влади.

ф P6260389

Саме тому Конституція України незалежної стала, насамперед, правовим актом держави і символом громадянського суспільства. Діюча нині Конституція України набрала чинності з дня її ухвалення Верховною Радою України – 28 червня 1996 року.

День Конституції ми не повинні сприймф P6260404ати як свято на честь нормативного акту. Ми маємо сприймати його як день затвердження наших прав і свобод.

ф P6260394

День ствердження того, − як зазначено у статті 3 Конституції України − що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».