Конкурс читців “Кобзар і Україна”

З нагоди 200 -річчя від дня народження Т.Г. Шевченка відбувся районний конкурс читців “Кобзар і Україна”

Шевченко0

Учасники конкурсу

Шевченко-1

Книжкова виставка “Слава Шевченка – слава України”

З метою вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, популяризації жанру художнього читання та з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження великого Кобзаря, днями в приміщенні дитячої музичної школи ім. Р.Скалецького пройшов районний фестиваль-конкурс читців «Кобзар і Україна». У майже повністю заповненому актовому залі, затамувавши подих, усі доторкнулися серцем до величного слова поета та відчули насолоду від спілкування з невмирущим словом Кобзаря.
Зі вступним словом до учасників та гостей фестивалю-конкурсу звернулися голова журі, перший заступник голови РДА Володимир Ольшевський, член журі Микола Морочинський та міський голова Михайло Кольченко. Вони висловили спільну думку, що конкурс є логічним продовженням усіх заходів, приурочених до дня народження генія. Доки буде лунати Кобзареве слово, доти будемо й ми – незламні духом українці. Ми повинні намагатися жити за його настановами, тоді наша Україна буде такою, як він заповідав.
У конкурсі взяли участь більше 30 виконавців – учні шкіл міста та району. Поетове слово лунало і в музичних композиціях, які виконали викладачі, учні дитячої музичної школи та гості фестивалю. Присутні мали можливість прослухати твори Шевченка у виконанні представників старшого покоління, почесних гостей заходу Миколи Джужука та поетеси з Бирлівки Настасії Білюги.
При підбитті підсумків фестивалю-конкурсу «Кобзар і Україна» були визначені переможці у двох номінаціях: художнє читання творів митця (Оксана Забіяка, Мар’яна Постоловська, Мар’яна Олійник) та твори сучасних авторів про Т.Г. Шевченка (Анна Яценко, Євгенія Вінніченко, Ганна Ткачук). Переможці і всі учасники нагороджені почесними грамотами відділу культури та туризму РДА, а також книгами.
Завершальною нотою стало виконання Сергієм Іванченком, усіма учасниками та гостями дійства Шевченкового «Заповіту» – гімну незламності українського духу, покладеного на музику.
У рамках заходу пройшла також виставка книг, підготовлена районною бібліотекою, «Слава Шевченка – слава України», де були представлені твори письменників про українського генія і твори самого Кобзаря.
Проведення таких заходів уже стало доброю традицією в нашому районі. Висловлюючи щиру вдячність і учасникам, і організаторам, і меценатам, хотіла б привернути увагу якомога більшої кількості людей до подібних заходів. Адже вони мають величезне виховне значення, заохочують дітей до вивчення творчої спадщини великого Кобзаря. А в майбутньому хотілося б бачити більше меценатів конкурсу, небайдужих до краси рідного слова.