розширене засідання ради при відділі культури і туризму Бершадської райдержадміністрації

10 лютого 2017 року відбулося розширене засідання ради при відділі культури і туризму Бершадської райдержадміністрації за участю заступника голови районної ради Пересунька С.В. Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності галузі культури району за 2016 рік доповіла начальник відділу культури і туризму, заслужений працівник культури України Герасимчук Н.М. Досвідом роботи поділилися у своїх виступах директор районного будинку культури Гаврилюк О.В. директор центральної районної бібліотеки Лева Н.В, директор районного краєзнавчого музею Горобець О.М., директор Бершадської ДМШ ім. Р.А.Скалецького Мураховська К.К.. У обговоренні доповіді взяли участь директор районної кіновідеомережі  Писанецький О.М.,

ф010

директор Устянського сільського будинку культури Савченко О.М., завідуюча Війтівською сільською бібліотекою Грабова О.В.

ф014

Бібліотека – як сучасний інформаційний центр

Інформація про Війтівську сільську бібліотеку

    Доброго дня, шановні присутні!Сучасна бібліотека – це культурний та інформаційний центр, завданням якої є задоволення запитів своїх користувачів.

Протягом  2016 року у Війтівській сільській  бібліотеці було записано 603 користувачі, яким було видано 11 тис. 450 примірників книг та періодичних видань.

Фонд книгозбірні складає 7423 документи.. Формування фонду бібліотеки здійснюється за рахунок обмінних фондів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва та проведення серед читачів щорічної благодійної акції «Подаруй бібліотеці нову книгу».У минулому році читачами подаровано 105 книг різних за змістом, на суму 1130 грн.

Акція «100 тисяч книжок для сільських бібліотек», яку проводила Фундація Дарини Жолдак, до якої приєдналися небайдужі жителі України, поповнила фонд нашої бібліотеки на 110 примірників книг українських і зарубіжних письменників для дітей та дорослих.

Нещодавно Війтівська сільська бібліотека взяла участь у конкурсі серед українських бібліотек «Бібліотека – як сучасний інформаційний центр», який проводили благодійний фонд «Бібліотечна країна» в рамках проекту «Жива сучасна бібліотека» у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією. Метою конкурсу було відзначення професійних  успіхів і творчої ініціативи серед бібліотек України, забезпечення можливості надати благодійну допомогу бібліотекам з найцікавішими заявками.     Для участі у конкурсі потрібно було надіслати на електронну адресу інформацію про бібліотеку;досягнення бібліотеки, концепцію розвитку своєї бібліотеки,цікаві фотографії, які найкраще ілюструють бібліотеку.

В рамках конкурсу було подано 128 заявок від сільських та міських бібліотек України з більшості областей. Журі відзначили 24 кращі бібліотеки, 10 – бібліотек-переможців та  14 бібліотек, які отримали заохочувальні призи, в тому числі і Війтівська сільська бібліотека.

В якості призу наша бібліотека отримала 9 нових книг сучасних авторів Мирослава Дочинця, Олени Рог, Надії Частакової та кілька примірників журналів «Країна», «Український тиждень», «Крилаті».

Для любителів газет та журналів наша бібліотека щороку проводить передплату періодичних видань за кошти з бюджету сільської ради –це  25 – 30 видань для дорослих і  дітей.

До відзначення державних свят та до відзначення ювілейних і пам’ятних літературно – мистецьких дат в бібліотеці постійно відбуваються соціокультурні заходи.

До річниці  від дня народження Т.Г.Шевченка юні читачі бібліотеки взяли участь в літературних годинах: «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє», до відзначення 65-річчя від дня народження місцевого письменника Василя Думанського, пройшов вечір «Феномен Василя Думанського»,  до 8-го Березня організована виставка- презентація – «Жінка – одвічна загадка природи», до 30-річчя Чорнобильської катастрофи у бібліотеці з різними групами читачів відбулася година пам’яті «Чорнобиль – біль та скорбота України», до відзначення дня визволення в’язнів з німецьких концтаборів – виставка-діалог «Тихі зорі вічної пам’яті», до 20-річчя Конституції України з дітьми проведено вікторину «В моєму серці Україна», до 160-річчя від дня народження І.Я.Франка виставка-спогад «Нам пора для України жить». До відзначення 25-річниці  Незалежності України у фойє  будинку культури відбулася виставка вишитих виробів  майстрів села та книжкова виставка – презентація «Краю тихий, світе милий – моя Україна…», до Дня захисника України відвідувачі мали змогу переглянути літературно – інфомаційну викладку «Низький уклін відважним патріотам, що Україну взялись боронить» та фотовиставку воїнів та волонтерів- односельчан, які побували в зоні АТО. В бібліотеці оформлено тематичну виставку «Вони віддали життя за Україну» » на якій розміщено матеріали про героїв – бершадців, учасників АТО.

Бібліотека тісно співпрацює з місцевою владою, будинком культури, дитячим садком, загальноосвітньою школою.

Сільська рада, на чолі з сільським головою Замковою Марією Василівною, підтримуючи діяльність бібліотеки, постійно виділяє кошти для забезпечення комфортних  умов читачам. Для обігріву приміщення в осінньо – зимовий період придбано конвектор. В  бібліотеці зроблено поточний ремонт приміщення, замінено 7 дерев’яних вікон на пластикові, зроблено стіну-перегородку. Придбано комп’ютер, принтер та підключено до всесвітньої мережі – Інтернет. В бібліотеці працює WI-FI. Закуплено нові меблі: 12 м’яких стільців, 3 столи та крісло. Бібліотека забезпечується канцелярським приладдям.

 

Щоб розповісти молодому поколінню про свята, звичаї та обряди українців  спільно з будинком культури проведено уроки народознавства «Символи на обереги українського народу», літературно – музичну композицію «Пісня – душа народу».

Разом з директором  будинку культури Валентиною Хомівною Багач та народним фольклорним ансамблем «Війтівчанка» організовували літературно – мистецьку годину «Шевченко – провісник долі України», до Дня Гідності та Свободи в світлиці пройшла літературно-патріотична години «Ми діти – майбутнє України», а в шкільній бібліотеці провели вечір патріотизму «Стежками революції». До Дня Перемоги над нацизмом у  Другій світовій війні постійно організовуються вечори – зустрічі з ветеранами Другої світової війни  “Вклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити”.

Під час проведення в будинку культури концертів з нагоди  відзначення державних свят, бібліотека оформляє виставки виробів самодіяльних майстрів села, виставки  книг і періодичних видань.

Для учнів 2-4 класів в бібліотеці працює гурток “Друзі бібліотеки”. В  програму занять ввійшли  конкурси казок, конкурси малюнків, вікторини, майстер-класи: «Лялька мотанка – наш оберіг», «Великодня писанка», огляди книжкових новинок, перегляди періодичних видань, літературні ігри.

Для  любителів літератури з психологічним напрямком в бібліотеці нещодавно почала працювати  жіноча студія «Лі – Лея». В діяльність якого входить обговорення книг, перегляд фільмів, бесіди-тренінги, години спілкування.

Наша бібліотека – це сучасний інформаційний заклад, який постійно доводить свою потрібність читачеві  та всій громаді. Я хотіла б бачити свою бібліотеку в майбутньому про яку можна було б сказати словами Хорхе Борхеса: «… І уявляв я собі рай, схожим на бібліотеку».

 

За результатами засідання прийнято відповідну постанову, в якій визначено першочергові завдання галузі культури району у 2017 році серед яких пріоритет буде надано проведенню ряду заходів по залученню позабюджетних коштів та продовження реалізації проектів грантових програм.

ф017
У засіданні взяли участь викладачі Тульчинського училища культури, які поінформували про умови вступу та навчання в Тульчинському училищі культури.