Участь у фестивалі «OPERAFEST TULCHYN»

5 303

4 червня у місті Тульчині (Вінницька область), у Палаці Потоцьких за ініціативи Міністерства культури України, у рамках Міжнародного оперного open air фестивалю «OPERAFEST TULCHYN», відбувся  Всеукраїнський практичний Форум для голів об’єднаних територіальних громад та міських голів малих міст України «Культурні та креативні індустрії – як основа розумної стратегії розвитку малої території».

1

Учасниками  від Бершадського району були  головний спеціаліст відділу культури і туризму Тетяна Тиворська, директор центральної районної  бібліотеки  Наталія Лева, директор дитячої музичної школи Крістіна  Мураховська, директор  краєзнавчого музею Оксана Горобець та інші працівники відділу культури. Під час Форуму учасники познайомилися із досвідом малих міст та громад країн ЄС, методологією впровадження культурно – економічних проектів зміни трансформації сприйняття культури.

4 133

Перед початком форуму  з вітальними словами виступав Міністр культури України Євген Нищук та міський голова м. Тульчина Весняний Валерій.

Основні спікери заходу – відомі міжнародні експерти з культурно – економічних трансформацій: Патрик Фьоль (Німеччина) та Вітек Хебановський (Польща). Директор Інституту культурного менеджменту в Німеччині Патрік Фьоль провів два тренінга.  Експерт розповів про досвід німецького регіону Тюрингім та його роботу в напрямку збереження культурних пам’яток. Польський експерт Вітек Хебановський підготував для учасників практичну сесію «Збудуємо разом сталу громаду».

3 822

Також під час форуму було  презентовано досвід м. Тульчина, який за допомогою культурної спадщини та мистецьких подій намагається досягти сталого економічного розвитку. Радник Міністра культури представила «Презентацію методології пошуку ідей та її розробки. Технічну складову формування проекту на прикладі «OPERAFEST TULCHYN».

2

Підчас форуму Вітек Хебановський продемонстрував відеоролик та запропонував розробити свій власний проект та презентувати його.  Команда працівників культури Бершадщини,   активно взяла в цьому участь. Наш проект – це  був історичний екскурс під назвою «Бершадщина загадкова», який презентувала  бібліотекар центральної районної бібліотеки Катерина Нагірняк.

8 858

Після закінчення форуму всі учасники відвідали фестивальні події – це:

казкова оперна – феєрія «НА РУСАЛЧИН ВЕЛИКДЕНЬ» Миколи Леонтовича, Проект «ГАЛА ОПЕРА». Кращі оперні арії Джузеппе Верді, Ріхарда Вагнера та інших європейських композиторів. А також комічна опера на 2 дії українсько – італійська прем’єра Джоаккіно Россіні «ПРОБНИЙ КАМІНЬ».

Презентації колег

6 234

7 727