Відзначення Міжнародного дня волонтера на Бершадщині

5 грудня 2017 року з нагоди Міжнародного дня волонтера у залі засідань Бершадської районної ради відбулося засідання круглого столу за участю голови районної ради Михайла Бурлаки, першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Ольшевського, голів сільських територіальних громад, директорів  навчальних закладів, установ та представників громадських організацій, які займаються волонтерською діяльністю.
З історією виникнення волонтерства познайомила ведуча заходу, директор Бершадської центральної районної бібліотеки Наталя Лева.

День волонтера
Зі святом добровольців району привітав Михайло Бурлака, який наголошував на тому, що з початком військових дій на сході України, кожен житель допомагав у організації гуманітарної допомоги землякам. Він щиро подякував за небайдужість та активність у підготовці до поїздок на буремний Схід України.

002
Володимир Ольшевський акцентував увагу на тому, що волонтерство характерне українському народу здавна, але його переосмислення прийшло у 2014 році. Саме силами добровольців у перші дні війни відновлено боєздатність українського війська. За кошти громад, сільгоспвиробників, школярів, молоді та  пенсіонерів, було куплено та відправлено на передову перші 100 бронежилетів та 80 шоломів, які уберегли наших земляків. «Всі жителі району є волонтерами, – бо це не тільки кошти, продукти харчування, а й добре слово та кожна стручка, браслет, листівка чи дитячий лист і  малюнок, які роблять нас сильними і незламними, – відмітив перший заступник.

003
На захід були запрошені представники волонтерських громадських організацій:«Благодійний Фонд Добра та Миру» (волонтер Віктор Резнік), громадська організація «Бершадська козацька сотня», (голова Володимир Гребенюк), Бершадська районна організація товариства «Червоного хреста» (голова Валентина Мельничина), громадське формування «Вінницька обласна самооборона» (волонтер Олег Сташенко),  Благодійний фонд допомоги учасникам АТО (голова БФ Людмила Комиш), благочинний Української Православної Церкви Київського Патріархату у Бершадському районі о. Ростислав Процанін.

005

006
Також запрошувалися найактивніші територіальні громади, серед яких Баланівська, Маньківська, Бирлівська , Устянська, Яланецька та Шляхівська ОТГ.
Досить активними протягом року виявилися загальноосвітні навчальні заклади району, серед найактивніших: колектив Бершадської загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ступенів (директор Григорій Погончик),

008

колектив  Війтівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Володимир Джужук), колектив  Флоринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор  Василь Усатюк ), колектив Яланецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Валентин Олійник),

010
колектив  Устянської загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів (директор Іван Кустрич), колектив Дяківської ЗОШ І-ІІ ст. (директор Олександр Шевченко), педагогічний та учнівський колектив Бершадського професійного ліцею ( директор Олена Бернадська).

Активно забезпечували лікарськими засобами та засобами особистої гігієни колективи комунальних установ Бершадського районного центру первинної медико – санітарної допомоги (головний лікар І.Пікула ) та окружної лікарні інтенсивного лікування ( головний лікар Л.Брикуля). Коштами, пальним на продуктами сільського господарства – районне агрооб’єднання «Бершадська рада сільгоспвиробників»( голова С. Савченко), директор ТОВ «Світанок – Агросвіт», депутат обласної ради Олег Ковбасюк, директор ТОВ «Агрофірма «Джулинка», депутат районної ради Віктор Теплицький, директор ТОВ «Удич» Микола Бас, ДП «Бершадське лісове господарство» ( директор Микола Краснеєв).

Волонтерська діяльність – це не тільки допомога землякам на передовій, а й потерпілим від вибухів у с.Павлівці, відвідування дітей у Джулинській школі – інтернат, поранених бійців у військових госпіталях та стареньких у Маньківській соціальній лікарні.
В ході спілкування наголошувалось на тому, що волонтерство має стати нагальною потребою суспільства, формуючи доброту, щирість та співчуття у нового покоління. Сьогодні багато ідей та акцій відбуваються з ініціативи школярської молоді.Обговорювались проблеми, які виникають в учасників АТО після повернення додому та шляхи їх вирішення  силами волонтерських організацій.
На завершення засідання за активну волонтерську та благодійницьку діяльність у підтримці Української армії, розвиток волонтерського руху на Бершадщині, сприяння патріотичному вихованню дітей і учнівської молоді  та з нагоди Міжнародного Дня волонтера учасникам заходу було вручено подяки від Бершадської райдержадміністрації та районної ради.