Закон захищає дитинство

a 023

10 грудня 1948 року була прийнята «Загальна декларація прав людини». Цей день відзначається у всьому світі, як «День прав людини». Держави, що увійшли до ООН, підписали Загальну декларацію прав людини – документ, у якому вони пообіцяли одна одній і своїм народам забезпечити громадянські права й свободи, рівність усіх перед законом, особисту недоторканість, свободу совісті, можливість дотримуватися своєї релігії й багато іншого.

Загальна декларація прав людини – важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом-і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.

Саме тому в 1989 році ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція-це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов’язання дотримуватися прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а отже, пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

Сьогодні діти-це майбутні дорослі ХХІ століття, і наше завдання допомогти їм засвоїти соціально-правові принципи, які закріплені в Конвенції ООН про права дитини.

a1

Працівники відділу з обслуговування дітей Бершадської центральної районної бібліотеки провели урок права «Закон захищає дитинство» для учнів 6 – 9-х класів ЗОШ №1. З бібліографічним оглядом літератури «Правова мозаїка» дітей ознайомила заввідділом Тетяна Захарчук.

a 014

 

В заході взяла участь головний спеціаліст Бершадського бюро правової допомоги Людмила Зеленюк, яка розповіла дітям про відповідальність за правопорушення.

 

 В підсумку зустрічі діти закріпили  свої знання -вправою «Дерево прав лю­дини». Їм запропонували уявити собі, що десь посередині світу виросло велике де­рево –  «Дерево прав людини», на якому кожен листочок — певне право або свобода. Дерево намальоване на ватмані й закріплене на дошці. Усім учням роздали папір – листочок, і кожен, поміркувавши, написав на ньому одне, найважливіше, на його думку, право людини. Потім виходили до дошки і наклеювали свій папірець на дерево.

a 8

Ведучі Струтинська О.М та Єгорова С.Ю довели учням, що незабаром їм відповідати за життя нашої країни.

 

a11

Адже, недарма під час заходу звучали такі слова: ««Держава будується не в майбутньому, вона будується сьогодні». Ви своїми знаннями, своєю працею маєте доводити свою любов до держави. Хочеться вірити, що ви зробите це гідно, щоб кожен міг би сказати: «Я – громадянин України».

a 020

Любіть Україну, любіть свій край, бережіть його, плекайте. Нема життя без України, бо Україна – це мати, яку не обирають, як і долю, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі і людина повинна бути захищеною та щасливою тут!»

 

Повідомила бібліотекар

Бершадської центральної

районної бібліотеки                            Олена Струтинська.