
08 квітня 2025 року фокус-група працівників Бершадської публічної бібліотеки Бершадської міської ради взяла участь в обговоренні проєкту стандарту за професією «Фахівець з бібліотечної справи». Модерували захід заступник генерального директора з наукової роботи Наталія Розколупа та завідувач науково-методичного Національної біблоітеки України ім. Ярослава Мудрого Світлана Кравченко. Під час дистанційної зустрічі, обговорено орієнтовний перелік трудових функцій і трудових дій, що входять до них, для професії «Фахівець з бібліотечної справи.». Заходи проводяться відповідно до Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 р. № 373. Рамках яких при Держмистецтв створено робочу групу з розробки проєкту стандарту за професією «Фахівець з бібліотечної справи» . Документ готується на основі Методичних рекомендацій щодо розроблення професійних стандартів, схвалених рішенням Національного агентства кваліфікацій.
Фокус-група бібліотекарів Бершадської публічної бібліотеки обговорила та визначила рівні важливості трудових функцій. За допомогою «Шкали визначення важливості трудових функцій» були оцінені трудові функціі за частотою її використання та важливістю. Перелік трудових функцій і трудових дій сучасних бібліотечних фахівців суттєво змінився, тож затвердження фахових стандартів стануть новим поштовхом для створення сучасної моделі бібліотек , формування інформаційної та мовної культури, сприяння національно-культурному відродженню, забезпечення складу бібліотечного фонду вимогам користувачів та збереження фонду, як національного надбання України, а також підвищення престиду біблотечної професії.
Відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», професія «3479 Фахівець з бібліотечної справи» відноситься до фахівців. Її внесено до ДК 003:2010 відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 18.11.2014 № 1361.
Професійні завдання полягають у виконанні спеціальних робіт, повязаних із застосуванням положень та використанням методів відповідних наук. Вимагаються знання в одній чи більше галузях природознавчих, технічних і гуманітарних наук та освітня кваліфікація за рівнем фахової передвищої освіти, початковим рівнем (коротким циклом) вищої освіти і в окремих випадках – першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти (на відміну від професії бібліотекаря, де вимагається високий рівень знань та освітня кваліфікація за першим (бакалаврським), другим (магістерським), третім (освітньо-науковим/освітньо-творчим) рівнем вищої освіти.

