Пам’ятаємо кожного героя, хто поклав життя за Україну

Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» запрошує переглянути відео спогад про захисників України – наших земляків. Відеролик підготовлений в рамках бібліотечного меморального проекту «Земляки, які віддали життя за Україну», який наша бібліотека розпочала одразу ж після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Війна… Скільки страждань, горя, болю, гіркоти, і смертей, несе її холодний подих. Рашисти руйнують міста і села, долі людей, їх мрії і плани. рф вбиває дітей, молодь, дорослих і немічних, спалює на своєму шляху все, що ми любимо, цінуємо, оберігаємо, все чим пишаємось. Росія прагне вбити українську душу, їй це не під силу, то вона вбиває тіла наших воїнів-захисників. Вони йдуть на небо нескореними, незламними, незабутніми, залишаючи нам пам’ять про себе, свої мрії, свою любов, свої надії.

Українці – мирна нація, ми прагнемо жити без війни, але ми горда, прадавня, самоідентична, глибоко історична нація, сміливий, відважний, обдарований народ, тож наш дух не скорити…

Війна росії проти України докорінно змінила життя українців. Чоловіки і жінки стали на захист рідної землі, щоб дати відсіч агресору. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну принесло кровопролиття та перекреслило мрії багатьох молодих українців. За право жити, бути українцями, за майбутнє України віддають життя кращі сини і доньки нашої держави. Ми не здамося, бо ми на своїй землі, ми витримаємо, хоча багато безневинних жертв, ми сильні духом, нас не зламати рашистській навалі.

Весь світ побачив, що Україна – це не та країна, яка може просто впасти. У нас дуже чудові слова є в гімні: “Душу й тіло ми положим за нашу свободу”. Ці слова розуміє кожен українець. Ці слова відповідають дійсності – ми готові віддати своє життя, аби наші діти жили у вільній незалежній державі, щоб тут не було жодного “русского міра”….

Українські воїни, волонтери, цивільні вражають своєю людяністю, гідністю, жертовністю. Йде війна, в якій щодня гинуть воїни, цивільні, проливається кров, розлучені родини, зламані життя. Щоразу чорна звістка з фронту змушує оплакувати болючу втрату, вже плачуть не очі, вже плачуть серця матерів, батьків, дітей, коханих, друзів, побратимів.

Захисники України сьогодні – це герої, які щодня віддають своє життя і здоров’я за нас усіх, нашу свободу, наше майбутнє. Майже в кожній родині є свої захисники, своя пам’ять, свої символи опору, свій привід для гордості і, на жаль, гіркої скорботи. Пам’ятати, знати і берегти імена, хоробрі, красиві й світлі обличчя, життєві історії захисників, які загинули за Україну — наш священний та громадянський обов’язок.

КЗ «Бершадська бібліотека» проводить систематичну роботу для того, щоб зберегти, зафіксувати спогади безпосередніх учасників подій, людей, котрі знали загиблих героїв особисто, історія пишеться на підставі спогадів, емоцій, відчуттів. Якщо ми зараз це не запишемо, з часом забудуться деталі, зникнуть з памяті спогади, а подекуди відійдуть у вічність учасники нинішніх подій… У засвіти пішли десятки наших земляків, вони віддали життя аби дати шанс збудувати вільну державу Україну. Бібліотека щоквартально оновлює відео спогади про загиблих земляків та кожної чорної дати загибелі наших героїв вшановує їх пам’ять, згадуючи про наших захисників та організовуючи виставки-спомини. Ми не маємо права забути бодай одне ім’я тих, хто віддав своє життя за нас, за наше майбутнє. Ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками, які виростили мужніх і сміливих патріотів. Схиляємося перед дітьми, які втратили батьків. Сумуємо разом з коханими чиї згорьовані серця тужать та болять.

Бершадщина пам’ятає кожного героя, хто поклав життя, захищаючи незалежність та суверенітет України. Їх імена мають бути навіки закарбований в пам’яті теперішнього та прийдешнього поколінь.

Герої не вмирають, доки їх пам’ятають!