«А над світом українським вишивка цвіте»

20 травня в Україні вже п’ятнадцятий рік поспіль відзначають День вишиванки. Це гарне свято, під час якого до чудових весняних квітів, що дарує нам природа, українці додають і яскраві барви етнічного вишитого одягу.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, вірності та любові.

Бершадська бібліотека також не вперше відзначає це свято. Цьогоріч бібліотекарі Іванчишина Алла та Маліцька Олена вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провести зустріч з учасницями клубу «Господарочка» спрямовану на відновлення національної пам’яті. Д уваги відвідувачів оформлена виставка вишиваних робіт «А над світом українським вишивка цвіте» з метою популяризації  одного з видів українського мистецтва.

Запрошені гості ознайомилися з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні. Дізналися про легенду створення вишиванки та 10 цікавих фактів про вишиту сорочку. Також була представлена презентація “ 24 українські вишиванки по областях”, в якій бібліотекарі розповіли про особливості вишиванок в різних областях України. Окрасою заходу стала виставка українських сорочок і рушників, яким понад пів століття.

І на завершення заходу талановита рукодільниця, учасниця клубу «Господарочка» Гунько Валентина Євгеніївна поділилася з присутніми створеною нею красою і своєю майстерністю.