«Багатогранна особистість Олексія Павличука»

Павличук Олексій Андрійович

8 вересня 2020 року в читальній залі Бершадської центральної районної бібліотеки відбулася зустріч зустрічі з нашим земляком, письменником, краєзнавцем, Членом Національної спілки журналістів України та Всеукраїнської спілки краєзнавців – Павличуком Олексієм Андрійовичем. Приємною подією для зустрічі став вихід його нової краєзнавчої книги «Село в краю Подільськім Кидрасівка: Люди. Події. Час».Презентація краєзнавчої книги «Село в краю Подільськім Кидрасівка: Люди. Події. Час»

Олексія Андрійовича Павличука добре знають шанувальники минувшини рідного краю. Народився він у 26 серпня 1950 року Тирлівці де й пройшло його дитинство. Закінчивши Тирлівську восьмирічну та Шляхівську середню школи, здобув фах фельдшера у Гайсинському медичному училищі. Проте медицина так і не стала справою усього життя. Літературний талант був помічений працівниками місцевої районної газети, куди активно писав замітки Олексій Андрійович. Йому було запропоновано посаду літпрацівника у «Трибцні праці». Потім служба в армії на Далекому Сході та Уралі. Заочно закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка.  З 1974 –го він уже працівник гайворонської районної газети, яка нині має назву «Гайворонські вісті». Тридцять три роки присвятив цій газеті журналіст. У 2008- 2015 роках – працює на посаді редактора міської газети «Гайворонський кур’ер».

Окрім журналістики, Олексій Андрійович захоплюється краєзнавством. Він – лауреат обласної краєзнавчої премії імені В. Яструбова, нагороджений золотою медаллю Національної спілки журналістів України, орденом «За заслуги перед територіальною громадою міста Гайворона».

Його перу належать не тільки дописи в пресі, але й краєзнавчі книги: «Місто над Бугом-рікою», «Православні храми Гайворонщини», «Тирлівка- рідне село на Поділлі», «Гайворонщина – перлина Подільського краю», «Край Прибузький», «Поєднання традицій і сучасності». Підготував матеріали про місто Гайворон і Гайворонський район до Сучасної енциклопедії України.

Нове видання «Село в краю Подільськім Кидрасівка: Люди. Події. Час»автор присвятив своїй дружині Ніні Василівні Павличук (у дівоцтві Дяченко, уродженці с. Кидрасівки, та її шановним землякам).

Привітати Олексія Андрійовича з виходом нового видання завітали:

Заступник голови Бершадської районної радиПересунько Сергій Васильович,  Головний спеціаліста відділу культури, молоді та спорту Бершадської РДА  Німчук Людмила Михайлівна та сільський голова з с. Кидрасівка  Беник Валерій Івановича.

Вітання від заступника голови Бершадської районної ради Пересунька Сергія Васильовича

Щирі слова вітань звучали відколеги по перу, краєзнавця, Заслуженого журналіста України, редактора газети «Бершадський край» Шевчука Федора Харитоновича, краєзнавця, директора Бершадської ЗОШ   № 1Погончика Григорія Олексійовича.

Головний спеціаліста відділу культури, молоді та спорту Бершадської РДА  Німчук Людмила Михайлівна
Сільський голова з с. Кидрасівка  Беник Валерій Іванович
Вітання від директора Бершадської ЗОШ   № 1Погончика Григорія Олексійовича.
Редактор газети «Бершадський край» Шевчука Федора Харитоновича

Ведуча заходу наголосила: «Як сказав відомий поетМаксим Рильський : «Мало любити свій рідний край, його треба знати». Олексій Андрійович, можна по-доброму позаздрити вашій енергії, невтомній творчій праці, великій працездатності та принциповості в роботі над матеріалами. Ваша творча, неспокійна вдача не дасть Вам  заспокоїтися на досягнутому, адже ви, як і інші краєзнавці у постійно в пошуку. Олексій Андрійович розповів про нові творчі задуми, плани та подарував по одному примірнику нової книги районній та всім сільським бібліотекам району.

Від усіх присутній у виконанні учня Дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького, переможця міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Максіма Сполітака звучить пісня «Сине небо, жовте поле»

Творчість Олексія Андрійовича  доброзичлива, щира, правдива – збагачує, додає людям віри, надії, світла. Варто визнати, що це щастя – жити для когось, щоб хтось мав насолоду бодай усміхнутися від того, що ти є …

По завершенню з вітальним словом виступила директор Бершадської центральної районної бібліотеки Лева Наталія Володимирівна. Побажала шановному Олексію Андрійовичу здоров’я, успіхів у житті і праці, щоб ніколи не згасала у душі Божа іскра натхнення і творчості, щоби прийдешні роки були щедрими на всі гаразди, збувалися всі задуми та бажання.»