Бібліотека презентує книжкову виставку-подію «Білі плями партизанської війни»

Щорічно 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Саме цей день вважається початком підпільно-партизанського руху в нашій країні. КЗ «Бершадська бібліотека» пропонує до уваги користувачів книжкову виставку-подію «Білі плями партизанської війни». На виставці представлені актуальні видання: збірники документів, матеріалів і свідчень учасників партизанського підпілля, документальні повісті, альбоми.

Свято було засноване у 2001 році Указом Президента України для підтримки ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941–1945 рр.

День партизанської слави – це свято сильних духом людей, які не шкодували життя заради перемоги над ворогом. Ні жорстоким кривавим терором, ні підступною пропагандою окупантам не вдалося погасити полум’я підпільної партизанської боротьби.

За даними Державного архіву Вінницької області, на початку війни на території Вінниччини діяло понад 40 підпільних організацій, які співпрацювали з місцевим населенням, організовували саботажі, диверсії та вели збройну боротьбу. У цей день ми з великою вдячністю згадуємо про мужність, стійкість і самовідданість підпільників та партизан Бершадщини. Це були люди, здатні до боротьби навіть в умовах окупації та поразок на фронті.

Це данина всенародної поваги тим мужнім захисникам Вітчизни, які боролися із загарбниками у глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, розвідувально-диверсійних угрупувань, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат на окупованій території.

Подвиг ветеранів-визволителів додає нам сил і наснаги у нинішній боротьбі за свободу, територіальну цілісність України. Зичимо усім Перемоги, чистого і мирного неба, щастя, здоров’я, благополуччя та запрошуємо завітати до бібліотеки!