Інформаційне повідомлення «Голокост – скорботна пам’ять народу»

Щорічно 27 січня ми відзначаємо День пам’яті жертв катастрофи і героїзму європейського єврейства для вшанування пам’яті жертв Голокосту. Допоки жива людська пам’ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану.

В ті часи понад півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами. Було втрачено сотні єврейських громад, які упродовж століть збагачували національне життя України. Крім того,  людство не має забувати, що нацистські табори смерті починалися з ненависті, забобонів й антисемітизму. А пам’ятаючи про витоки зла, завжди протистояти спробам розпалити ненависть і міжнаціональну ворожнечу.

Пам’ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам’яті і відстоювати гідність людини. Темою цього дня є вічна пам’ять і зобов’язання докласти зусиль до недопущення геноцидів і злочинів проти людяності.

В Бершадській ЦРБ , бібліотекар з обслуговування дорослих читачів Іванчишина Алла підготувала  інформаційне  повідомлення «Голокост – скорботна пам’ять народу» присвячена Міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту на якій представлені такі книги: Подольський А.” Уроки минулого. Історія Голокосту в Україні”, “Єврейські діти України – жертви Голокосту”, Рот.Дж. “Поза межами розуміння”,” Голокост в Україні (1941 – 1944 )” та інші.