Адреса бібліотеки: Україна. 24 444 Вінницька область,
Бершадський район, с. Дяківка, вул. Миру, 1
Режим роботи: бібліотека працює з 10.00 – 18.00 год.
Обідня перерва 12.00 -15.00 год.
Вихідні дні: понеділок.
Заснована бібліотека в 1948 році.
Фонд бібліотеки: 16 500прим. книг
При бібліотеці діє народознавчий гурток «Джерельце» для читачів – дітей молодшого шкільного віку з популяризації народних свят, обрядів, звичаїв, прилучення дітей до духовних скарбів народу, усної народної творчості. Проектна діяльність: участь в конкурсі Міжнародного фонду «Відродження» «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно – просвітницької роботи з дітьми і молоддю».
Як свідчать старожили, після Великої Вітчизняної війни бібліотека у с. Дяківка знаходилася в приміщенні хати де разом з бібліотекою знаходилася контора колгоспу. Книг було небагато. З обладнання були стіл і ослони. Після закінчення школи в 1950 році завідував бібліотекою Загоруйко Григорій Анатолійович, пізніше в 70 – 90 роках ХХ століття Герой Соціалістичної
Праці, працював головою колгоспу «Маяк» с. В Киріївка.
До 1983 року працювала бібліотекарем Собко Марія Іванівна, яка закінчила у 1947 році Хмельницьке культурно –освітнє училище. За період роботи займала призові місця, мала державні нагороди – медалі «Відмінник праці» і «За відмінну роботу». В 1967 році у сільській і шкільній бібліотеках нараховувалося 11 170 примірників книг, обслуговувалося 840 читачів.
У 1970 році відкрився новий будинок культури, бібліотека розмістилася на другому поверсі. Для бібліотеки були придбані нові стелажі, столи,телевізор, приміщення опалювалося. Бібліотека поповнювалася новими книгами.
В грудні 1978 року бібліотека ввійшла в склад Бершадської централізованої бібліотечної системи.
В 1983 році до початку весни 1986 року бібліотеку очолювала Зарічанська Лідія Іванівна. На даний час працює завідуючою Лісниченською сільською бібліотекою. Декілька місяців працювала в бібліотеці Ковпак Наталія Володимирівна.
У кінці 1986 року прийшла працювати в бібліотеку я, Гнатюк Ольга Іванівна. До цього працювала в сільській бібліотеці Барського району. В Дяківку переїхала на постійне проживання.
З 2 січня 2002 року бібліотека передана на утримання за кошти з бюджету сільської ради. Працює 30 годин на тиждень.
На 1.01.2013 року в бібліотеці нараховується 16500 прим. книг.
Бібліотека обслуговує біля 375 читачів і видає біля 8 тисяч книг за рік.
Користувачі бібліотеки : жителі села, працівники сільського господарства, службовці, вчителі , учні ЗОШ, пенсіонери, безробітні та ін.
При бібліотеці працює створена в 1990 році кімната юного читача. Кімната юного читача є місцем цікавих заходів з популяризації дитячої книги.
Фонд бібліотеки поповнюється за рахунок надходжень з обмінного фонду обласної бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва та проведення серед читачів щорічної акції «Подаруй бібліотеці нову книгу». Бібліотека за кошти бюджету сільської ради передплачує 12 назв періодичних видань. З них газети «Бершадський край», «Вінниччина»,«Голос України», 4 журнали для дітей і 5 для різних груп читачів. Шукає бібліотека і позабюджетні кошти на придбання літератури. Я звернулася до депутата Верховної Ради України Анатолія Сергійовича Матвієнка і він подарував в 2012 році бібліотеці 30 книг на суму більше тисячі гривень. А для всіх першокласників, яких у нас дев’ятеро, він подарував книгу «Бережи себе малюк» з іменним підписом. Тож всі читачі – батьки і діти дуже були вдячні за цінний і необхідний подарунок. Керівник ПрАТ «Зернопродукт МХП» Микола Іванович Кучер подарував 4 книги читачам бібліотеки.
Довідково – бібліографічний апарат бібліотеки включає абетковий каталог, систематичний каталог для дорослих, систематичний каталог для дітей, систематичну і краєзнавчу картотеки.
Бібліотека спільно з сільським клубом, бере участь в підготовці і проведенні урочистостей з нагоди свят: до Міжнародного жіночого дня, Дня Перемоги, Дня незалежності.
Вже стало гарною традицією у весняні березневі дні вшановувати пам’ять великого генія українського народу Т.Г. Шевченка. Ведучою заходів є завідуюча бібліотекою, я також коментую виставки, перегляди, огляди літератури, які проводяться за темою заходу. До проведення літературних вечорів «Народився, щоб осяяти Україну», «Т.Г. Шевченко – поет, художник, патріот» залучаються учні і вчителі школи, місцева поетеса Н.В.Запорожець. ЇЇ внучка Іринка, читачка бібліотеки, зайняла ІІІ місце в районному конкурсі читців «Шевченка вічне слово».
Щорічно на свято Дня матері збирається чимало жителів села. В його програму організатори включають виконання учасниками художньої самодіяльності художнє читання віршів, пісень, книжкову виставку «Жінка – мати в художній літературі», привітальне слово сільського голови Ю.С. Джуса.
Вшановують місцевого воїна – афганця М. Я. Ластухіна на вечорах до Дня учасників бойових дій на території інших держав. У святково прибраній залі відвідувачі вечора знайомляться з літературою про події афганської війни на книжковій виставці «Афганська війна:роки відлуння», слухають записи пісень, віршів у виконанні директора сільського будинку культури Г.В. Твардієвич, художнього керівника І.М. Бездушної, учасників художньої самодіяльності.
В День незалежності України святково вбрані дяківчани поспішають до місцевого будинку культури. У вестибюлі я для них оформляю виставку чудових вишиванок сільських умільців – Н. Бондаренко, В.Рубченко, П. Булки, Л.Новаторської, ткалі О.І. Лавренюк, перегляд книг «Бершадщина в творчості місцевих письменників за роки незалежності» і інші.
При бібліотеці діє народознавчий гурток «Джерельце» для читачів – дітей молодшого шкільного віку з популяризації народних свят, обрядів, звичаїв, прилучення дітей до духовних скарбів народу, усної народної творчості.Прикладом таких можуть бути літературно – народознавчі
години – розшуки «Про зелені свята у віршах і піснях», «Рослини в легендах і переказах». Література з напряму «Народні свята року» популяризується через народознавчі години і ранки «Світло Різдвяної зірки», «По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай», «Світлий празник Великодній», години корисних порад «Витинанки, візерунки – це чудові подарунки».
Бібліотека взяла участь в підготовці матеріалів для видання книг: «Міста і села України. Вінницька область», «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932- 1933 років в Україні. Вінницька область». Збиралися матеріали про знаних людей, аматорські колективи села, фотознімки до книги «Сузір’я бершадських талантів» автора – упорядника, заслуженого журналіста України П.В. Маніленка.
З участю бібліотеки відбулась презентація робіт самобутніх сільських майстрів на виставці «Мистецтво одного села» в районному краєзнавчому музеї, а також під час проведення в селі фестивалю – огляду «Благословенна будь земля моїх батьків» приуроченого 20 річниці незалежності України.
В 2011 році за сприяння сільського голови Ю.С. Джуса та директора ПСП «Промінь», депутата районної ради В.В. Довгополюка проведено поточний ремонт приміщення бібліотеки.
Тільки дитина навчиться читати, неодмінно намагаюся, щоб вона відвідала бібліотеку – книжковий храм, яка допоможе її пізнати навколишній світ, проникнути в таїну історії нашого краю, серцем відчути красу нашої Батьківщини, щоб за життя пізнати духовні скарби книжкового світу.
Гнатюк Ольга Іванівна Завідуюча Дяківською сільською бібліотекою
Запорожець Іринка, читачка бібліотеки, зайняла ІІІ місце в районному конкурсі читців «Шевченка вічне слово»
Абонемент бібліотеки
Завідуюча сільською бібліотекою Гнатюк Ольга Іванівна обслуговує читачів
Коментований огляд літератури «Т.Г. Шевченко – поет, художник, патріот»
Народознавчий куточок