Історія М’якохідьської сільської бібліотеки №2

Адреса бібліотеки: Україна. 24420 Вінницька область, Бершадський район,

с. М’якохід, вул. Медведя, 45.

Режим роботи з 10.00 -14.00.

Вихідні дні – неділя, понеділок.

Заснована бібліотека у 1924 як хата – читальня.

Фонд бібліотеки 6 210 примірників.

Гурток «Юні друзі бібліотеки» для читачів – дітей молодшого шкільного віку. Мета гуртка: розширити уявлення юних читачів про бібліотеку, значення книги в житті людини, сприяти розвитку інтересу до книжок, виховувати бережливе ставлення до них.

Грантова діяльність: Бібліотек взяла участь в конкурсі Міжнародного фонду «Відродження» «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно – просвітницької  роботи з дітьми і молоддю».

Сторінки історії

          Населений пункт, на території якого знаходиться нині М’якохідська сільська бібліотека №2, носив до липня 1957 року Чорна Гребля. Постановою Вінницького облвиконкому № 406 від 06.07. 1957 року село Чорна Гребля віднесено до меж села М’якоходу.

В 1924 році появилася, створена членами молодіжного комсомольського осередку села на громадських засадах, хата – читальня.

З січня 1957 року в маленькій, простій селянській хаті, продовжувала діяти бібліотека, яка знаходилась за мостом неподалік церкви. Очолила її випускниця Тульчинського культурно-освітнього училища  Віра Дементівна Куницька. На час відкриття в бібліотеці налічувалось 1500 книг. До кінця року в бібліотеку записалося 310 читачів. Бібліотекар неодноразово нагороджувалася  почесними грамотами за активну участь в пропаганді книги і організацію бібліотечного обслуговування населення. На той час  читанням було охоплено переважну частину населення. Підібравши відповідну літературу, бібліотекар йшла на ферми, в рільничі і тракторні бригади, проводила там бесіди і голосні читання. Крім того, разом з тваринниками і механізаторами підводила підсумки трудових досягнень.  Їх наслідки висвітлювала в календарях трудової слави, в стінних газетах – блискавках, бесідах.

Бібліотекар брала активну участь у художній самодіяльності села. Працювала  Віра Дементіївна до 1963 року.

3 вересня 1963 року бібліотеку прийняла Татарчук Фаїна Мефодіївна. За фахом – педагог. Понад усе любила вона поезію. Сама вона писала вірші. Часто жителі села чули їх  на сході села і на масових заходах, які проводились на той час у селі. Читала їх сама Фаїна Мефодіївна.

Невдовзі у селі почалось будівництво сільського клубу. В 1972 році відкрився клуб і бібліотеку перенесли в його приміщення. Просторі дві кімнати, в одній розмістились стелажі з книгами, а в другій столи з періодикою, каталожні ящики. Бібліотекарем тут стала теж випускниця Тульчинського культурно-освітнього училища Середюк Олександра Іванівна. В бібліотеці збільшилася кількість надходжень літератури.

Заслужила Олександра Іванівна повагу і шану в односельчан. Багато сил і вміння докладала вона до роботи в бібліотеці і громадського життя села. В бібліотеку люди звертались як за книгою так і за дружньою порадою до бібліотекаря. Працювала Олександра Іванівна у бібліотеці до 1996 року. Вийшла вона на пенсію за станом здоров’я.

З 1996 року тут працює Федоришина Марія Зіновіївна. За фахом –вихователь дитячого садка, дошкільне виховання.

З грудня 1978 по січень 2002 бібліотека перебувала в статусі бібліотеки – філії Бершадської централізованої бібліотечної системи.

З 2.01. 2002 року передана на утримання за кошти бюджету сільської ради. Бібліотека працює 20 годин в тиждень.

На даний час у бібліотеці налічується 7 617 примірників книг, 250 читачів. Щороку до бібліотеки надходить 5 назв періодичних видань.

Бібліотекою користуються учні місцевої школи, пенсіонери, жителі села які займаються присадибним господарством. Для найменших читачів в бібліотеці організовуються екскурсії, бібліотечні уроки, голосні читання.

Бібліотека проводить роботу з відродження національних традицій, звичаїв, відродження історії свого села, співпрацює з сільською радою, сільським клубом. Спільно проводяться заходи з відзначення Міжнародного жіночого дня, Дня визволення села від фашистських окупантів, Дня Перемоги, Дня незалежності. До урочистих зібрань з нагоди цих свят оформляються книжкові виставки, виставки виробів самодіяльних майстрів села, виставки обрядових хлібів і дідухів. Бібліотекар є учасником художньої самодіяльності. Бере активну участь в народному фольклорно-етнографічному колективі «Подружки», який діє при будинку культури.

Школярі є активними учасниками пісенно – поетичних конкурсів, літературних годин, конкурсів малюнків.

Для школярів 1-4 класів працює гурток «Юні друзі книги». Під час занять діти знайомляться з історією  і виникненням книги, вчаться нею користуватися при підготовці до уроків, проведенні дозвілля.

Бібліотека взяла участь в збиранні серед жителів села матеріалів з історії села, записувалися спогади людей які пережили голодомор 1932 – 1933, 1947 років. Бібліотекарем складено бібліографічний список літератури про життя і подвиг під час Великої Вітчизняної війни уродженця села, Героя Радянського Союзу Воронцова Миколу Олексійовича.

На даний час в бібліотеці проведено поточний ремонт. І хоч сьогодні  книжковий фонд не відповідає вимогам сучасності і не завжди може задовольнити всі запити читачів, але не зважаючи на всі труднощі, книгозбірня працює, і надія на краще живе в серцях читачів.

Федоришена Марія Зінов’євна    Бібліотекар  М’якохідської сільської бібліотеки №2

22-1

Ветеран бібліотечної праці Середюк Олександра Іванівна  – бібліотекар І кат. М’якохідської сільської  бібліотеки

22-02

 

«Хай веселі будуть діти» – літературна викладка нових надходжень книг для дітей.

22-03

«Наші видатні земляки» – літературна підбірка матеріалів про уродженців села М’якоходу Медвідя Левка Івановича українського гігієніста академіка медичних наук СРСР(1969), заслуженого діяча науки УРСР (1965)  та Героя Радянського Союза Воронцова Миколи  Олексійовича

22-04

«В гостях у матінки природи» тематична поличка

22-05

Зліва на право : Бібліотекар I категорії Гуць Лариса Леонівна і бібліотекар Федоришена Марія Зіновіївна, сільський голова Соловей Володимир Дмитрович біля виставки виробів самодіяльних майстрів до Дн