Історія Сумівської сільської бібліотеки

Адреса бібліотеки: Україна. 24410 Вінницька область,

Бершадський район, с. Сумівка, вул. Радянська, 3

Режим роботи: бібліотека працює з 8 : 00 – 17 : 00 год.

Обідня перерва

З 12 : 00 – 13 :00

Вихідні дні: субота, неділя.

Заснована бібліотека 1923 році як хата – читальня.

Фонд бібліотеки: 8 496 прим. книг

Клуб  «Паросток» природоохоронного і екологічного спрямування для підлітків.

Гурток «Чарівний клубочок» – організація дозвілля дітей шляхом проведення занять які навчають навичкам в’язання і вишивання.

Сторінки історії

Сумівська сільська бібліотека була заснована як хата – читальня в 1923 році. В післявоєнний період відкрилася в 1949 році, тоді була приклубна бібліотека. В бібліотеці було 100 книг, згодом фонд бібліотеки почав зростати. Очолювала бібліотеку до 1960 року Шарко Марія Трохимівна .

В 1960 році бібліотеку очолила Остапчук Тамара Федорівна, 1939  року народження. Вона пропрацювала в бібліотеці 25 років. Основними формами масової роботи з читачами в 50-60-х роках були бібліотечні плакати, стінгазети, блискавки, голосні читання, книжкові виставки, бібліотечні огляди.

В 1961 році було запроваджено відкритий доступ до бібліотечного фонду.

В 1978 році Сумівська бібліотека ввійшла в Бершадську централізовану бібліотечну систему . В цей час в бібліотеці нараховувалось 12 374 книги.

В 1977 – 2013 роках  бібліотеку очолювала Майструк Катерина Степанівна, 1953 року народження,освіта бібліотечна.

З січня 2002 року в зв’язку зі змінами в бюджетному кодексі, бібліотека була переведена на утримання за кошти бюджету сільської ради. Виплата заробітної плати працівнику бібліотеки, передплата газет та журналів проводиться за рахунок місцевого бюджету.

З 2012 року бібліотеку очолює Майструк Алла Михайлівна,1986 року народження, освіта повна  вища педагогічна. В 2013 р. закінчила відділення бібліотечної справи Тульчинського училища культури.

Сьогодні бібліотека с. Сумівки – це інформаційний, культурно-просвітницький, дозвіллєвий центр на селі, осередок збереження національної культури, народних традицій, звичаїв, центр спілкування сельчан. Розташована вона в центрі села в одному приміщенні з будинком культури.

Враховуючи зростаючий інтерес користувачів до подій минулого, відчуваючи гостру потребу вивчення та донесення знань до народу його пам’яті, історії, культури в бібліотеці оформлена кімната з народознавства.

Пріоритетними в діяльності бібліотеки з краєзнавства є пошукова робота.

Зібрані матеріали з історії села, спогади старожилів про голодомор, речі побуту,  вишивки, взірці одягу тощо.

Щорічно бібліотека обслуговує 500 користувачів. Книговидача становить понад 10 тис. примірників різногалузевої літератури. Загальне відвідування бібліотеки користувачами –2 300.

Бібліотека в тісному контакті співпрацює з сільською радою, дитячим садочком, школою, будинком культури.

31 травня  2013 р. в сільському будинку культури відбулась презентація збірки поезій  місцевої самодіяльної поетеси Валентини Царюк «Думки у рими заплітаю», що вийшла у видавництві «Вінницька газета». Книга чудово оформлена.  Підготував її до друку заслужений журналіст України Петро Маніленко.

Добірки віршів В. Царюк  увійшли  також до книги «Сумівка – козацьке село над Бугом» (2012), літературно-мистецького альманаху «Сузір’я бершадських талантів» (2013).

Діти, юнацтво, молодь стали і користувачами і партнерами  для яких і спільно з ким бібліотека проводить просвітницьку, інформаційну і дозвіллєву роботу.

Бібліотека надає можливість відвідувачам спілкуватися у вільний час, задовольняти свої інтереси та уподобання, зустрітися з улюбленими героями книг, побувати на цікавому заході. Тому завжди людно в бібліотеці.

У бібліотеці діє для підлітків клуб екологічного спрямування “Паросток”. Гурток “Чарівний клубочок ” діє для тих, хто присвячує своє дозвілля в’язанню і вишиванню. Оформлено куточок юного читача з малюнками героїв улюблених казок.

Зараз бібліотека намагається розвивати і підтримувати у читачів інтерес до книг за допомогою різних форм роботи: конкурсів, вікторин, книжкових виставок, літературних вечорів та ін.

В усі часи бібліотека була скарбницею знань і духовності. Такою вона залишилась зараз.

 

Майструк Алла Михайлівна  завідуюча Сумівською

сільською бібліотекою

Сум01

Куточок казок для юних читачів.

Сум-02

Виставка рушників в кімнаті народознавства.

Сум03

Ветеран бібліотечної праці завідуюча бібліотекою Майструк Катерина Степанівна в колі читачів.

Сум04

Презентація книги лісника, краєзнавця Івана Петровича Сухореброго «Сумівка – козацьке село над Бугом».

Сум05

Автор книги І.П. Сухоребрий дарує  книгу «Сумівка – козацьке село над Бугом» завідуючій бібліотекою Майструк А. М.

Сум06

Кімната народознавства.

Сум07

Екскурсія дошкільнят у бібліотеку.

Сум09

Завідуюча бібліотекою с. Сумівка Майструк Алла Михайлівна.

Сум11

Учасники занять  екологічного клубу для учнів 7-9 класів «Паросток».

Сум-8

Учаники літературної години «Всьому початок є любов».

Сум10

Заняття гуртка «Чарівний клубочок».

Сум12

Майстриня  – вишивальниця Добриднюк Зіна Адамівна біля своїх робітИзображение 15

Фотоколаж «Книга – людям свято» зроблений 31травня 2013 року під час презентації книги поезій Валентини Царюк «Думки у рими заплітаю»

 

Изображение 14

Збірка поезій «Думки у рими заплітаю» самодіяльної поетеси  Царюк Валентини Яківни.

 

Сум13

 

Самодіяльна поетеса Царюк Валентини Яківни – автор збірки поезій «Думки у рими заплітаю».