Онлайн презентація «Мистецький всесвіт Богдана Ступки»

З нагоди 80-річчя від дня народження Богдана Ступки у КЗ «Бершадська бібліотека» бібліотекар Алла Іванчишина підготувала онлайн презентацію ««Мистецький всесвіт Богдана Ступки», яка висвітлює віхи життя і творчості Майстра. В презентації представлена інформація про особисте і творче життя, співпрацю з видатними режисерами, а також про реальних історичних персонажів, які актор прожив на театральній сцені й у кіно.   

 Ще за життя Богдана Сильвестровича називали «актором №1», його обожнювала публіка не лише нашої країни, а й далеко за її межами. Понад півстоліття ім’я Богдана Ступки було знаковим для української національної культури. Більшість ролей, зіграних актором у театрі та кіно, увійшли до літопису сценічного та кіномистецтва України.

Український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії, Народний артист УРСР (1980), Народний артист СРСР (1991), Герой України (2011) Богдан Сильвестрович Ступка народився 27 серпня 1941 року в смт. Куликів на Львівщині.

До сцени Богдана привчили родичі: батько співав у хорі Львівського оперного театру, мамин старший брат був там же солістом, а тітка – головним концертмейстером. За кулісами театру Богдан Ступка побачив і почув багатьох видатних співаків повоєнного часу, зокрема Івана Козловського і Сергія Лемешева.

1961 року він закінчив акторську студію при Львівському академічному драмтеатрі ім. М. Заньковецької і до 1978 року працював у цьому театрі. Його творчим наставником був Сергій Данченко, який 1978 року очолив Київський академічний драмтеатр ім. І. Франка. Того ж року на запрошення свого наставника, Б. Ступка перейшов до цього театру.

1984 року він закінчив заочне відділення театрознавчого факультету Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Протягом 1999–2001 років був міністром культури і мистецтв України.

За всю кар’єру актор виконав понад 100 ролей у кіно. Працював із кінорежисерами Отаром Іоселіані, Кшиштофом Зануссі, Єжи Гофманом, Режисом Варньє, Юрієм Іллєнком, Кірою Муратовою, Сергієм Бондарчуком, Володимиром Бортком, Павлом Чухраєм, Дмитром Месхієвим.

22 липня 2012 року Богдан Ступка після тривалої хвороби на сімдесят першому році життя помер о 6:45 у лікарні «Феофанія». 24 липня 2012 року у театрі імені Івана Франка відбулась церемонія прощання з актором. Як повідомив його син, Остап, причиною смерті став серцевий напад на тлі онкологічного  захворювання.