«Православ’я крізь тисячоліття» – книжкова виставка

28 липня християнський світ святкує День хрещення Київської Русі. Хрещення Київської Русі – процес прийняття і поширення християнства у Київській Русі. Ключова подія – масове хрещення у 988 р. мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром Святим, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.

Хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією припало князю Володимиру Великому. Прийшовши до влади за допомогою варязької дружини і язичницької еліти, Володимир задля їх інтересів запровадив язичницький пантеон богів. На місці старого капища, де стояла подоба Перуна, з’являються 7 різноплемінних богів – Перун, Дажбог, Хорос, Стрибог, Сімагл, Мокош, Велес. Але трохи згодом Володимир переконався, що для зміцнення держави та її престижу потрібна нова віра. Київська держава підтримувала найтісніші стосунки з Візантією – найбагатшою, могутнішою і найбільш культурно впливовою державою того часу. Так він вирішив прийняти християнство та охрестити весь свій народ. Після офіційного хрещення киян у 988 р. християнство стає державною релігією Київської Русі.

В Бершадській бібліотеці бібліотекар Іванчишина Алла представила книжкову виставку «Православ’я крізь тисячоліття »,з якої читачі дізнались про подію, яка відбулася у 988 році на берегах Дніпра, біля стін Києва, про східнослов’янську православну цивілізацію, яка народилася в момент хрещення нашого народу князем Володимиром та про Київ, який є містом – основоположником історичної, культурної і духовної епохи в житті всіх слов’янських народів, центром християнства і духовного збагачення.