“Шана за подвиг, вдячність за мир” книжково-ілюстративна виставка до Дня визволення України


Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – нацистських загарбників.
Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від нацистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».
В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій окупантів.
В ході Другої Світової війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.
Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. 
В Бершадській  центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку”Шана за подвиг, вдячність за мир”. Представлена на ній література розповідає про воєнні дії на території України  в кінці жовтня 1944 року та подає інформацію про людські та матеріальні втрати, які понесла Україна під час Другої світової війни.

Також підготовлено відео ролик, який можна переглянути за посиланням на каналі You Tube.

https://youtu.be/NM1x-p0-nOM