У бібліотеці навчають цифрової грамотності

КЗ «Бершадська бібліотека»   зареєстрована, як офіційний ХАБ онлайн- платформи «Дія». Сьогодні бібліотекарем з обслуговування дорослих читачів Аллою Іванчишиною проведено індивідуальне  навчання з цифрової грамотності. Користувач бібліотеки мав можливість дізнатися як отримати 1000 грн за вакцинацію і де ці гроші можна використати.

Уже з 19 грудня 2021 року українці мають змогу отримати кошти з державного бюджету за пройдений повний курс вакцинації. Усі необхідні документи на отримання коштів генеруються через мобільний додаток Порталу Дія.

Претендувати на отримання «єПідтримки» можуть громадяни України віком від 18 років, яким присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, мають в мобільному додатку Порталу Дія сформований сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2, однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Якщо зелений сертифікат уже сформований, то додаток Порталу Дія автоматично запропонує активувати «єПідтримку». Тисяча гривень за рахунок коштів державного бюджету має бути нарахована на картку із спеціальним режимом використання для зарахування «єПідтримки».

На сьогодні можливість оформлення такої картки надають такі банки: ПриватБанк, АТ «Універсал Банк» (Monobank), АБ «Украгазбанк», АТ «А-Банк», АТ КБ «Приватбанк» та АТ «Альфа – Банк». Саме ці банки вже уклали відповідний договір інформаційної взаємодії з Міністерством цифрової трансформації України. Проте передбачається, що інші банки також долучаться до «єПідтримки».

У бібліотеці щодня можна отримати консультацію з цифрової грамотності та  отримати практичні навички з роботи в цифровому додатку «Дія».