Викладка літератури «Злочин, якому немає прощення»

11 квітня у світі відзначається  Міжнародний  день визволення в’язнів фашистських концтаборів.  

  Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. 11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю.

Усього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

    За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів осіб, з них 5 мільйонів – громадяни колишнього Радянського Союзу.

Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.  Цього дня  ми  низько вклоняємося людям, що пройшли через  фашистське пекло. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

 Для читачів читального залу  Бершадської  бібліотеки оформлена  викладка літератури «Злочин, якому немає прощення», адже кожен свідомий українець повинен знати та пам’ятати страшні події в історії України!