Виставка «Чорнобильський слід на землі в долях і душах»

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС».

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

DSCN9764

Незважаючи на заплачену ціну самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом. За найскромнішими оцінками, у ліквідації катастрофи взяли участь не менше 90 000 чоловік.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

DSCN9765

На честь цього свята Бершадська центральна районна бібліотека підготувала виставку «Чорнобильський слід на землі в долях і душах», в якій зібрані матеріали про історію трагедії  та про  наших земляків ліквідаторів . Також на виставці представлені художні книги, в яких письменники описують у віршах і прозі Чорнобильську катастрофу.

DSCN9767