Виставка-спогад “Завтра була війна”

                          Виставка- спогад “Завтра була війна”

Шановні відвідувачі, карантин для бібліотек подовжено. Тож, поки місце зустрічі – тут, на сайті. Усім – міцного здоров’я  й витримки!  Все буде добре!

IMG_20200618_091909

Хочемо звернути вашу увагу, що ми – напередодні сумної   дати нашого календаря. 22 червня – День скорботи й вшанування  пам’яті жертв війни. Війна – це завжди боляче, страшно і некрасиво. Але завжди є місце для хороших розповідей і оптимізму, і – для Пам’яті. Війна і перемога над нацизмом у Другій світовій  – це особлива подія в історії всього людства, яка вплинула на долі країн і народів, визначила подальший розвиток сучасного світу. Людські жертви, що були покладені на вівтар перемоги, приголомшують – це десятки мільйонів, але якою б колосальною не була її ціна, протилежний результат війни став би катастрофою планетарних масштабів.

IMG_20200618_084326

Cлід зазначити, що Україна, не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн.,  2,2мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.  Про це – в матеріалах виставки-спогаду «Завтра була війна», організованої в читальному залі Бершадської центральної районної бібліотеки. Тут – про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив… Вшануємо пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні…

IMG_20200618_084249