Зооцікавинка «Незвичайні факти із життя домашніх улюбленців»

     4 жовтня – Всесвітній День захисту тварин.

Бібліотекар Світлана Єгорова провела для юних читачів цікавий огляд літератури. Вона розповіла присутнім про історію свята, яке святкують 4 жовтня,  в день пам’яті Святого Франциска Ассізького (він помер 4 жовтня 1226 року), релігійного мислителя і філософа, який проповідував любов до всього живого на землі.

Трепетне відношення до всіх істот, здатність співчувати і відчувати їх – зробили його святим, шанованим у всьому світі. Рішення відзначати Всесвітній день тварин було прийняте 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху захисту природи, який відбувався у Флоренції в 1931 році.

     Всі, хто завітав цього дня до бібліотеки дізналися багато пізнавального із зооцікавинки під назвою «Незвичайні факти із життя домашніх улюбленців», наприклад, що у Великобританії кішки знаходяться на службі Британського музею з моменту його заснування. Вони охороняють колекції музею від гризунів. Коти носять уніформу та отримують заробітну платню; в резиденції британських прем’єрів постійно знаходиться на службі кіт. Традиція утримувати в штаті урядової резиденції пухнастих мишоловів нараховує століття.

     Шановні користувачі! В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Не забуваймо, що ми одна велика сім`я на маленькій планеті! Розуміймо і захищаймо наших менших братів!