Історія Малокиріївської сільської бібліотеки

Адреса бібліотеки: Україна. 24456 Вінницька область, Бершадський район,                  с. Мала Киріївка, вул. Солтановського, 59.

Телефон: 0

Факс: 0

Електронна адреса:0

Режим роботи: бібліотека працює  з 12:00 – 17:00 год.

Вихідний день: понеділок.

Заснована бібліотека: 1948 році.

Фонд бібліотеки: 7 232 прим.

Веб – сайт бібліотеки: 0

Блоги: 0

Гурток  «Моя фантазія», «Талановиті рученята»: – творчий розвиток дітей 6 – 9 років: орігамі, пластилінові фантазії, квілінг.

Сторінки історії

Перша згадка про Малокиріївську сільську бібліотеку датується 1948 роком. На той час це була маленька кімната при сільському клубі, де у шафі зберігалось 100 книг. Користувались послугами  цієї бібліотеки 25 читачів. З кожним роком фонд бібліотеки поповнювався, з’явилися стелажі і уже в 1952 році фонд налічував 1450 книг. Читачів обслуговувалось  562. Завідувала бібліотекою Главацька Настасія Омелянівна 1929 року народження, освіта загальна середня.

В 50 – х роках широко використовувались пересувні бібліотеки, які працювали  в тракторних бригадах, тваринницьких фермах. З масових заходів були популярні літературні вечори, лекції, голосні читання, книжкові виставки, бібліотечні плакати, календарі трудової слави.

В 1958 році бібліотеку прийняла Свідрук Марія Тарасівна. Вона працювала 30 років.

В 1986 році бібліотеку прийняла Кубко Галина Петрівна. Освіту мала бібліотечну.

На той час бібліотека вже  займала окрему кімнату при сільському клубі. Фонд її налічував біля 10 тис. книг.

Бібліотека тісно поєднувала культурно – освітню роботу з практичними завданнями колгоспного виробництва, допомагала кожному трудівникові усвідомити це завдання і успішно виконати його. Оформлялася наочна агітація за матеріалами пленумів ЦК КПРС і ЦК Компартії України. В польових станах,  на току в період жнив обладнувалися червоні кутки, випускалися полівки.

Бібліотека була в радянський період опорним пунктом партійної організації. В цей час на бібліотеки було звернено велику увагу. Бібліотеки облаштовувались новими меблями, стелажами. Бібліотечний фонд поповнювався великою кількістю нових надходжень. Бібліотека отримувала багато назв  періодичних видань.

В 1994 році взимку, внаслідок несправності електрообладнання,  в сільському клубі виникла пожежа. Це сталося вночі, тому приміщення врятувати не вдалось. Разом з клубом згорів і фонд бібліотеки. Це була велика втрата для мешканців села, тому що він збирався роками.

На той час в селі будувався новий будинок культури. В 1994 році його будівництво було завершено. Це  двоповерховий красень з великими вікнами та просторими кімнатами. На другому поверсі цієї чудової будівлі було виділено дві кімнати для бібліотеки. У формуванні бібліотечного фонду приймали активну участь бібліотеки Бершадської ЦБС. Вони ділилися своїми книгами та стелажами. Не стояли осторонь від цього і жителі села. Вони теж дарували бібліотеці книги. І так спільними зусиллями  в Малій Киріївці була відновлена бібліотека.

В 2003 році , після закінчення Тульчинського училища культури,  в бібліотеку прийшла  працювати Склярук Марія Федорівна .

Парахонич Каріна Борисівна трудову діяльність в бібліотеці розпочала  після закінчення Тульчинського училища культури в 2011 році. Також навчається на заочному відділені в Миколаївській філії Київського Національного університету.

Нині (2013 р.) фонд бібліотеки налічує 7 232 книги.  Бібліотека добре забезпечена періодичними виданнями. На сьогодні бібліотека отримує 25 назв примірників газет і журналів. Читачі завжди з великим задоволенням знайомляться з новими надходженнями. Весь фонд розміщений згідно таблиць ББК. Скрізь на стелажах є путівники по фонду. Для розкриття змісту фонду оформлені відкриті полички.

Протягом року бібліотеку відвідують біля 375 читачів, видається більше 8 тисяч книг.

Бібліотека завжди допоможе у виборі літератури для написання реферату чи повідомлення. До визначних літературно – мистецьких дат бібліотека організовує книжкові виставки, перегляди періодичних видань, інформаційні стенди.

Бібліотека має тісний зв’язок з школою, дитячим садком, будинком культури. Масові заходи проводяться спільно. Діти з великим задоволенням приймають в них участь. Вони є найактивнішими читачами нашої бібліотеки. У бібліотеці працюють гуртки «Моя фантазія» ,«Талановиті рученята»:тут проводяться майстер – класи з творчого розвитку дітей: ліплення, аплікація, орігамі, пластилінові фантазії, квілінг.

Малокиріївська сільська бібліотека намагається задовольнити всі потреби користувачів, розвивати любов до книги за допомогою різних форм роботи: книжкових виставок, бесід, конкурсів, вікторин, переглядів літератури та ін. Бібліотекар приймає участь у художній самодіяльності.

           Світ поки що не винайшов іншого шляху вибудувати в собі культурну людину й особистість, як через читання і мислення. І цьому допомагає своїм мешканцям також бібліотека села як інформаційний і культурний центр.
Парахонич  Каріна Борисівна   бібліотекар   Малокиріївської сільської бібліотек.                                 Мк01

Ветеран бібліотечної праці Мосуренко Галина Петрівна  – завідуюча Малокиріївською сільською бібліотекою. 1982р.

Мк02

Біля виставки робіт самодіяльних майстрів села з нагоди святкування Дня незалежності бібліотекар Малокиріївської сільської бібліотеки. Перша справа Парахонич Каріна Борисівна .2013р.